Sprawa rodzinna Andrzeja i Mai Sikorowskich

Artystyczne kolaboracje rodziców i ich mniej lub bardziej uzdolnionych dzieci nie zawsze bywają udane, efekty współpracy Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej fani piosenki literackiej zaakceptowali jednak bez szemrania. Swoich ulubieńców będą mogli zobaczyć i posłuchać już w najbliższą niedzielę (20 września). Sikorowscy wystąpią w Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego 1. Początek koncertu o godz. 20.


Słynny ojciec...

Andrzeja Sikorowskiego znają nawet ci, którzy nie przepadają za tzw. poezją śpiewaną. Charakterystyczna postura, charakterystyczna fryzura, głos – i do tego całkiem spory zestaw przebojów, które napisał i zaśpiewał wraz z istniejącym od połowy lat siedemdziesiątych zespołem Pod Budą. To jego autorstwa są przecież tak znane utwory jak „Bardzo smutna piosenka retro”, „Piosenka o mojej ulicy”, „Kraków, Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Tokszoł”, „Jak kapitalizm, to kapitalizm”, nie wspominając już o nagranym z Grzegorzem Turnauem hicie „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”. Są zespoły i wykonawcy, którzy uprawiając ten gatunek, funkcjonują w niszy i rzadko zyskują dostęp do popularnych mediów, Sikorowski i Pod Budą na ich tle to niekwestionowane gwiazdy.

...i coraz bardziej znana córka

Maja Sikorowska przyszła zaś na świat w roku 1980, w tym samym, w którym grupa Pod Budą wydała w Polskich Nagraniach swój debiutanci album. Jest pół-Greczynką (jej matka, żona Andrzeja Sikorowskiego i artystka występująca w pierwszym składzie Pod Budą, nazywa się Chariklia Motsiou), ma wykształcenie muzyczne i geny, które nie mogły nie zdeterminować wyboru jej drogi życiowej. Debiutowała w 1995 r. na płycie Pod Budą pt. „Kolędy”, a od roku 2003 do 2010 była regularnym członkiem zespołu. W 2011 roku wydała udaną płytę „Avra” z zespołem Kroke, krążek w całości zaśpiewany po grecku, największe sukcesy odnosi jednak jako połówka duetu z własnym tatą. Ich pierwszy wspólny album pt. „Kraków-Saloniki” ukazał się już w roku 2005, rok później był „Śniegu cieniutki opłatek” (2006), potem zaś „Sprawa rodzinna” (2010).

Rodzinny duet

We Wrocławiu Maja i Andrzej Sikorowscy zaśpiewają piosenki z repertuaru Pod Budą, w setliście znajdą się też utwory z ich wspólnych płyt. Dobrą zapowiedzią klimatu, na który można liczyć w niedzielny wieczór w Sali Gotyckiej, może być na przykład ta kompozycja:

Jeśli się Wam podoba, nie warto zwlekać z zakupem biletów.

Bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych. Rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Andrzej Sikorowski & Maja Sikorowska

Andrzej Sikorowski & Maja Sikorowska

Koncert / W klubie
Termin 20 września 2015 20:00

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz
Zgłoś uwagę