Spotkanie z rajdowcem na koniec akcji „Odblaskowe dzieciaki”

Rajdowy Mistrz Europy 2015 - Kajetan Kajetanowicz spotkał się z wrocławskimi dzieciakami podczas finału policyjnej akcji „Odblaskowe dzieciaki”. Program miał na celu edukację najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa na drodze. W ramach akcji trwającej od września 2015 roku, udział w spotkaniach wzięło blisko 15 tys. uczniów wrocławskich szkół. 

  • Kajetan Kajetanowicz spotkał się z wrocławskimi uczniami podczas finału akcji „Odblaskowe dzieciaki”

  • Kajetan Kajetanowicz spotkał się z wrocławskimi uczniami podczas finału akcji „Odblaskowe dzieciaki”

  • Kajetan Kajetanowicz spotkał się z wrocławskimi uczniami podczas finału akcji „Odblaskowe dzieciaki”


Mundurowi z Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wzięli udział w oficjalnym zakończeniu akcji „Odblaskowe Dzieciaki”. Finał wsparł także ambasador programu – Kajetan Kajetanowicz.

W trakcie licznych spotkań, w ramach akcji rozdano najmłodszym blisko 15 tysięcy opasek odblaskowych, dzięki którym dzieci będą bardziej widoczne na naszych drogach.

Akcja „Odblaskowe dzieciaki” skierowana była do uczniów klas 1 - 3 wrocławskich szkół podstawowych. Jej głównym celem było zwiększenie świadomości dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ambasadorem akcji jest czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w latach 2010-2013 oraz Rajdowy Mistrz Europy 2015 - Kajetan Kajetanowicz.

Podczas finału, rozmawiając o zasadach panujących w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwie jego uczestników, popularny Kajto starał się wpoić najmłodszym pozytywne nawyki i uczulić na czyhające zagrożenia. Ku uciesze maluchów rajdowiec na spotkanie ubrał się w rajdowy kombinezon. Znalazł też chwilę, aby odpowiedzieć na pytania uczniów oraz rozdać autografy. Kajetan Kajetanowicz wspólnie z policjantami podkreślili, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

Po spotkaniu, w którym uczestniczyło około 500 uczniów, dzieci mogły zobaczyć z bliska nie tylko policyjny radiowóz, ale również samochód, którym Kajetan Kajetanowicz zdobył tytuły mistrzowskie. 

Zgłoś uwagę