Chcesz zmienić etat na pasję? Poznaj plusy i minusy

Chcesz zmienić etat na pasję? Lepiej wcześniej poznaj wszystkie plusy i minusy na spotkaniu z Piotrem Mastalerzem podczas Challenge Club.


Każdy stoi właśnie przed wyzwaniem, jest po lub przed kolejnym. Obojętnie kim jest, jakie ma osiągnięcia i jakie cele. – Coraz częściej czytamy, słyszymy, że warto podążać za pasją i z niej żyć, żeby zamienić etat na pracę swoich marzeń i podążać za tym, co mówi serce. My się z tym zgadzamy, ale uważamy też, że warto poznać wszelkie aspekty takich decyzji, ponieważ nie zawsze rzucanie pracy bez innej alternatywy jest najlepsze. Dodatkowo warto pamiętać, że w szczególności prowadząc własny biznes ma się z reguły więcej wyzwań i pełną odpowiedzialność za wyniki. Sprawia to, że satysfakcja jest na pewno wyższa ze wszystkich osiągniętych sukcesów, ale i porażki bolą bardziej. Jak to jest tak naprawdę żyć z pasji opowie w czasie najbliższego spotkania nasz gość Piotr Masztalerz, który ta droga podąża już od paru dobrych lat. Ma doświadczenie, którym chce się z nami podzielić  mówi Ania Aftowicz, założycielka klubu.

Piotr Masztalerz od 30 lat zarabia na tym, co kocha, prowadząc własną szkołę Aikido – Wrocław Aikikai. Posiada stopień mistrzowski 6 dan shidoin, a pod jego okiem kształciło się tysiące adeptów sztuki walki w Polsce. Oto jak przedstawia o czym będzie mówił uczestnikom Challenge Club: „Znalezienie pasji i podążanie za nią to podróż, która nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi. Wiąże się  z wyzwaniami, sukcesami i porażkami, ale też możliwością poznania siebie i innych, ich sposobu działania i motywacji. Moją podróżą stało się aikido, japońska sztuka walki, która łączy rozwój fizyczny, mentalny, a u naprawdę zaangażowanych, także duchowy. Podczas spotkania opowiem o rzeczach, których nauczyłem się od moich nauczycieli i o tym czego sam się nie ustrzegłem. Będzie to historia podążania drogą pasji, o roli nauczyciela w relacji z uczniem. O tworzeniu miejsca, które jest miejscem drogi i drugim domem”. Brzmi ciekawie, prawda?

Challenge Club to powstały we Wrocławiu, pierwszy w Polsce klub non-profit, który skupia osoby poszukujące inspiracji ale i praktycznych sposobów na sprostanie wyzwaniom, jakiegokolwiek aspektu życia by nie dotyczyły. W czasie comiesięcznych spotkań i warsztatów członkowie mają niepowtarzalną okazję poznać historie ludzi, którzy przezwyciężyli przeciwności losu i na swoim przykładzie pokazywali, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dzielą się oni niezwykłymi historiami m.in. jak budowali swoje biznesy, zaczynali od zera, zmagali się z bankructwem i innymi przeciwnościami, inwestowali w spełnianie marzeń, działali wbrew wszystkim i wszystkiemu, pod prąd, by teraz prowadzić duże, przynoszące ogromne zyski projekty. Pokazują jak poradzić sobie z takimi wyzwaniami i dzielą swoimi własnymi metodami, które działają w ich życiu. Ale nie tylko. Druga część spotkania jest warsztatowo-networkingowa. – Proponujemy naszym uczestnikom ciekawe warsztaty, w czasie których mogą oni lepiej poznać samych siebie lub innych, zebrać potrzebny feedback dla swoich pomysłów, dopytać o pomysły jak rozwiązać dany problem. To świetna okazja, by lepiej poznać innych członków, którzy przychodzą na nasze spotkania – mówi Wojtek Paździor, współzałożyciel klubu.

– Zapraszamy każdego, ale przede wszystkim dla osób otwartych na zmiany. Przychodząc na spotkania, członkowie Challenge Club mogli mogą nie tylko dostać olbrzymią dawkę inspiracji dzięki spotkaniu z gościem, ale również wśród innych tu przychodzących odnaleźć ciekawe kontakty, które będą mogli wykorzystać w sprostaniu wyzwaniom, które aktualnie mają w swoim życiu. Przychodzą do nas osoby z doświadczeniem zawodowym, głównie menedżerowie, przedsiębiorcy, specjaliści. Oni bowiem mogą być równie wartościowi dla innych członków klubu, będąc dla nich pomocą i wsparciem w sprostaniu wyzwaniom  dodaje Ania Aftowicz, która wspólnie z Wojtkiem prowadzi każde ze spotkań.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie www na spotkanie i stać się członkiem klubu. Informacje o kolejnych wydarzeniach umieszczane są również na profilu klubu na Facebooku.Zgłoś uwagę