Sporty zespołowe promują Wrocław i The World Games

To był świetny rok dla sportów, które w 2017 r. będzie można zobaczyć we Wrocławiu podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games. Dyscypliny te cieszą się coraz większa popularnością i mogą się pochwalić sporymi sukcesami.

  • The World Games

    10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games w 2017 r. we Wrocławiu


We Wrocławiu znakomicie funkcjonuje m.in. futbol amerykański i miejscowa drużyna Panthers Wrocław. Oprócz działalności marketingowej klub ściągnął także kilku trenerów z przeszłością w NFL, którzy swoją wiedzą dzielili się z ponad setką zawodników podczas specjalnego obozu. Do tego Panthers to wicemistrzowie kraju, a na ich mecze na Stadion Olimpijski przychodzi ponad 1000 fanów.

Ambicje zespołu są duże, a srebrny medal to jednak niedosyt dla klubu. Już po sezonie zaczęły się mocne ruchy transferowe. Do drużyny  trafił trener Nick Johansen, a zaraz za nim czterech bardzo mocnych graczy z USA, którzy mają stanowić o sile drużyny.

Nie gorzej w stolicy Dolnego Śląska radzi sobie lacrosse. Choć siła promocji jest nieco mniejsza niż u Panthers, to wyniki bardzo podobne. Kosynierzy Wrocław byli drudzy w lidze lacrosse, a w finale przegrali z odwiecznym rywalem Gromem Warszawa. Do tego w reprezentacji Polski lacrosse, która ponownie wystąpiła w mistrzostwach świata, znalazło się aż dziewięciu graczy z Wrocławia. Kosynierzy odnieśli też inny sukces sportowy i organizacyjny – po raz kolejny byli organizatorami międzynarodowego turnieju Silesia Cup, który odbył się we Wrocławiu. Natomiast Kosynierki Wrocław organizowały Puchar Polski i podobnie jak swoi koledzy, zatrzymały trofeum we Wrocławiu. 

Sukcesy organizacyjne i sportowe odnosił też squash. Dzięki klubowi Hasta La Vista we Wrocławiu zorganizowane zostały indywidualne mistrzostwa Polski seniorów i juniorów. Sukcesami może się także poszczycić drużyna ultimate frisbee. Zespół Flow Wrocław był bowiem czwarty w mistrzostwach Polski i zakwalifikował się do klubowych mistrzostw Europy.

Kolejny wicemistrz z Wrocławia to KSB Wrocław. Baseballiści, których jednak na The World Games nie zobaczymy, powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej i w swoim debiucie byli o krok od złota. Do tego zdobyli także Puchar Polski i rozegrali najlepszy sezon w historii baseballu we Wrocławiu. 

Bez dwóch zdań sezon w wykonaniu wszystkich wymienionych sportów, był udany, ale przez wielu nie został doceniony. Szkoda, bo pamiętajmy, że dzięki The World Games Wrocław stanie się jednym z najważniejszych miast na sportowej mapie świata.Zgłoś uwagę