Sportowy rozkład jazdy [17-19.01]

Przed nami kolejne sportowe emocje. Sprawdźcie, gdzie i z kim zagrają w najbliższym czasie wrocławskie drużyny. 


17 styczeń, piątek

WKS Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza, godz. 19.00, hala Orbita

W drugiej kolejce bieżącego sezonu Energa Basket Ligi Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 94:98. Niewiele ponad trzy miesiące później wrocławski zespół dostaje szansę rewanżu, tym razem grając przed własną publicznością w hali Orbita.

fot. wks-slask.eu

Bez dwóch zdań to Trójkolorowi przystąpią do piątkowego starcia w roli faworytów i zespołu, który zdecydowanie puka do drzwi pierwszej ósemki tabeli, gwarantującej występ w fazie play-off. Wrocławianie, od czasu objęcia w zespole steru przez Oliviera Vidina znacznie poprawili swoją grę nie tylko w ataku, ale także w obronie, często uprzykrzając życie swoim przeciwnikom. Dowodem tego mogą być nie tylko zwycięstwa, ale także nikłe porażki z wyżej notowanymi rywalami, z którymi często rywalizacja rozstrzygała się dopiero w ostatnich sekundach pojedynku.

Tym razem do Wrocławia przyjeżdża MKS Dąbrowa Górnicza, czyli zespół, który w ligowej tabeli zajmuje odległe, 15. miejsce. Najbliżsi przeciwnicy Śląska w bieżącej kampanii zapisali na swoim koncie zaledwie 4 zwycięstwa, 12 razy schodząc z parkietu pokonanym.

EBL: WKS Śląsk Wrocław vs. MKS Dąbrowa Górnicza

EBL: WKS Śląsk Wrocław vs. MKS Dąbrowa Górnicza

Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich
Termin 17 stycznia 2020 19:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

– Najważniejsze, że zaczęliśmy wygrywać – mówi Mathieu Wojciechowski, który w niedzielę wrócił do składu WKS-u po wyleczeniu choroby. – Ostatnie spotkania były dla nas kluczowe, jeśli chcemy awansować do play-offów. Te zwycięstwa dały nam nie tylko ważne punkty, ale też dużo pewności siebie dla drużyny, trenerów i innych pracowników klubu. Pokazaliśmy, że mamy potencjał, który potrafimy wykorzystać. Znajdujemy swój rytm i swoje atuty, trener Vidin postawił drużynę na nogi. Na początku nie było łatwo, bo graliśmy z silnymi rywalami, ale chociażby mecz w Zielonej Górze pokazał, że robimy postępy – dodał Wojciechowski.

Piątkowe starcie Śląska z MKS-em, które odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita, rozpocznie się o godzinie 19.00

ZAKSA Strzelce Opolskie - KFC Gwardia Wrocław, godz. 18.30

W poprzedniej kolejce KRISPOL 1. ligi siatkarze Gwardii Wrocław wygrali na własnym parkiecie z UKS-em Mickiewicz Kluczbork. Trzeba jednak zaznaczyć, że podopieczni Krzysztofa Janczaka znacznie lepiej radzą sobie grając w hali Orbita, niż tocząc wyjazdowe boje. Niestety, w sobotę czeka ich delegacja do pobliskich Strzelec Opolskich, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z miejscową ZAKSĄ.

fot. gwardiawroclaw.pl

Drużyna ze Strzelec Opolskich to jedna z dwóch ekip w lidze (drugą jest SMS PZPS I Spała), której skład z meczu na mecz może się znacznie zmienić. Dzieje się tak za sprawą współpracy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Aktualni mistrzowie Polski związali się umową z ekipą ze Strzelec, na mocy której wypożyczają zawodników niemieszczących się w składzie. W tym sezonie już kilku graczy dostało szansę występu w obu zespołach, m.in. rozgrywający Łukasz Walawender, przyjmujący Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik, Adam Smolarczyk, czy atakujący Filip Grygiel.

Jedno jest pewne - niezależnie od składu ZAKSA Strzelce Opolskie dysponuje bardzo mocnymi przyjmującymi. Przyjęciem na poziomie powyżej 50% może popisać się aż 4 zawodników ze Strzelec (Semeniuk, Woltynowicz, Zapłacki, Wójtowicz). Dla porównania we wrocławskiej drużynie jedynie libero Adrian Mihułka może pochwalić się podobnymi statystykami.

ZAKSA plasuje się na 9. miejscu w tabeli KRISPOL 1. Ligi i do 8. Lechii Tomaszów Maz. traci cztery punkty. Strzelczanie są jednak wciąż w grze o play-offy, ponieważ przed nimi zdecydowana większość meczów na domowym parkiecie. Dotychczas sobotni przeciwnicy Gwardzistów z 17 meczów tylko 7 rozgrywali w domu. Odnieśli w nich aż 5 zwycięstw, przegrywając z Lechią i BBTS-em Bielsko-Biała. Nie można więc ich lekceważyć, przed czym ostrzega Krzysztof Janczak, trener wrocławskiej drużyny. W pierwszym spotkaniu obu drużyn górą byli Gwardziści, którzy pokonali ZAKSĘ 3:1, mamy zatem nadzieję, że tym razem także udowodnią swoją wyższość.

Początek spotkania w Strzelcach Opolskich zaplanowano na godzinę 18.30.

Pozostałe wydarzenia:

  • Miasto Szkła Krosno - WKK Wrocław, 18 stycznia, godz. 18.00
  • KS Hes BasketBall Wrocław - KKS Tarnowskie Góry, 18 stycznia, godz. 18.00
  • BC Swiss Krono Żary - Röben Gimbasket Wrocław, 19 stycznia, godz. 16.00
  • FC 2016 Siemianowice Śląskie - AZS Wrocław, 19 stycznia, godz. 17.00
  • KS Sudety Jelenia Góra - Exact Systems Śląsk II Wrocław, 19 stycznia, godz. 18.00


Zgłoś uwagę