Wrocław. Europejska Stolica Kultury

Społeczna Akademia Kultury – o partycypacji w Kinie Nowe Horyzonty

Spotkanie 4 czerwca o 18.00


W środę 4 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Społeczna Akademia Kultury, które tradycyjnie poprowadzi Jacek Żakowski.

Comiesięczne debaty i warsztaty dotyczą związków kultury z innymi sferami życia, a także mają na celu zwrócenie uwagi na społeczne problemy miasta. Tym razem tytuł spotkania to "Partycypacja – od konieczności do możliwości..." Uczestnicy debaty postarają się odpowiedzieć na pytanie czym tak właściwie jest partycypacja, jak można o niej mówić oraz jak można postrzegać ją w kontekście przygotowań do roku Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu.

Debata rozpocznie się o godzinie 18:00, w Kinie Nowe Horyzonty, a udział w niej wezmą:

  • profesor Radosław Markowski - Dyrektor Centrum Studiów nad Demokracją SWPS oraz kierownik Zakładu Badań Porównawczych nad Polityką w ISP PAN,
  • Michał Syska – dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. Lassalle’a
  • Andrzej Ociepa – dyrektor sieci bibliotek miejskich
  • prof. dr hab. Leszek Sobkowiak i Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Wszyscy, którzy będą chcieli podejść do zagadnień poruszonych podczas debaty w sposób bardziej praktyczny, mogą wziąć udział w warsztatach, które poprowadzą Jacek Żakowski oraz Leszek Sobkowiak. Odbędą się one w czwartek, 5 czerwca o godzinie 9:00 w pracowni kreatywnej WSS PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68a.

Udział w debacie i warsztatach jest bezpłatny, wcześniej należy jednak pobrać wejściówkę w kasach Kina Nowe Horyzonty oraz potwierdzić chęć uczestnictwa wysyłając zgłoszenie na adres sak@wroclaw2016.pl (w tytule maila wpisując „Zgłoszenie na warsztat 5.06.2014”)

 

Małgorzata WęgrzynZgłoś uwagę