Spokojna końcówka roku na rynkach finansowych

mNa początku dzisiejszej sesji nie obserwujemy dużej zmienności indeksów. Stosunkowo niewielkie obroty sugerują, że wielu inwestorów przeznaczyło dzień na odpoczynek. Ilość danych makroekonomicznych także nie sprzyja wzrostowi zmienności.

Niewielkie zmiany indeksów na GPW. Tak rozpoczęła się przedostatnia sesja na rodzimym rynku akcji. Umiejscowienie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia spowodowało, że wielu inwestorów wybrało się na dłuższy wypoczynek. WIG20 znajduje się blisko ceny z poprzedniego zamknięcia. Nieznacznie zyskuje wskaźnik średnich spółek.

Wśród dużych spółek najwięcej traci Bogdanka. Drugi w kolejności jest bank BZ WBK. Z kolei spółka Police podała dziś rano informację, że kupi ona gaz o wartości 110 mln złotych od firmy Statoil. Liderem wzrostu jest Handlowy. Indeks blue chipów ostatni miesiąc 2013 roku zakończy na minusie. Aktualna strata przekracza 6,5procent. Do takiej sytuacji z pewnością przyczyniły się powracające niepokoje związane z kwestią OFE oraz sprawa amerykańskiego QE3. Czytaj więcej...Zgłoś uwagę