FIM Speedway Grand Prix we Wrocławiu – rusza sprzedaż biletów

2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski – to oficjalna nazwa piątej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu, która 3 sierpnia przyszłego roku, po 12 latach, powróci na Stadion Olimpijski. 19 grudnia rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.


Zmagania w ramach Indywidualnych Mistrzostw Świata, czyli cykl FIM Speedway Grand Prix, wracają na legendarny Stadion Olimpijski we Wrocławiu w ramach nowej, 3-letniej umowy. Sponsorem tytularnym wydarzenia została dobrze znana wrocławskim kibicom żużla firma Betard, która od lat wspiera ten sport.

– Nasza firma od 18 lat wspiera wrocławski żużel. Można więc powiedzieć, że jako partner klubu osiągnęliśmy już pewną dojrzałość. Od blisko 10 lat Betard jest sponsorem tytularnym wrocławskiej Sparty. Czujemy się mocno związani z dyscypliną i naszą żużlową areną, która jest również naszą dumą. Tym bardziej cieszymy się, że 3 sierpnia 2019 roku będziemy gospodarzami FIM Speedway Grand Prix, jako sponsor tytularny. Nasze emocje buduje fakt, że w akcji zobaczymy znakomitych spartan Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Wrocławscy kibice i Stadion Olimpijski zasługują na tak wielkie sportowe wydarzenia – mówi Artur Dziechciński, prezes firmy Betard.

Z kolei prezes WTS Sparty dodaje: – To dowód, że mamy podobne cele, a realizując je wspólnie, promujemy żużel w naszym mieście, pokazując go w najlepszym wydaniu całemu światu. Wieloletnią współpracę z firmą Betard mogę określić słowami: to prawdziwy mecenas wrocławskiego żużla.

Ostatnie zawody z cyklu FIM Speedway Grand Prix odbyły się we Wrocławiu w 2007 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, a sam obiekt – Stadion Olimpijski – jest obecnie piękną, funkcjonalną i nowoczesną areną sportową, gwarantującą organizację nadzwyczajnych widowisk, co potwierdziły dwa ostatnie lata. Kolejny rozdział historii światowego i wrocławskiego żużla zostanie napisany 3 sierpnia 2019 roku.

– To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów żużla. Stadion Olimpijski będzie niezwykłą areną zmagań znakomitych zawodników. Podejmując decyzję o jego remoncie, wierzyliśmy, że na przebudowany obiekt wrócą wielkie, żużlowe imprezy. Dla każdego kibica sierpniowe zawody BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski to pozycja obowiązkowa – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Bilety dostępne od 19 grudnia

Otwarta sprzedaż biletów na 2019 BETARD Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski rozpocznie się 19 grudnia 2018 roku, o godzinie 14.00. Bilety dostępne będą na https://bilety.wts.pl oraz w punktach stacjonarnych: STS, Kolporter i Empik w całym kraju.

Wcześniej, możliwość zakupu online otrzymali posiadacze karnetów na mecze Betard Sparty Wrocław w sezonie 2019 PGE Ekstraligi. Zamknięta przedsprzedaż dla karnetowiczów rozpoczęła się w poniedziałek, 17 grudnia o godzinie 14.00.

Wrocław zapoczątkował cykl Grand Prix

To właśnie we Wrocławiu rozpoczęła się historia cyklu Grand Prix. Na Stadionie Olimpijskim w 1995 roku odbyły się pierwsze zawody w tej formule, a pierwszym historycznym zwycięzcą został Tomasz Gollob. Choć ostatnie zawody z cyklu Grand Prix odbyły się we Wrocławiu w 2007 roku, to Nowy Olimpijski miał już okazję gościć najlepszych żużlowców świata. Odbyły się tu finały Monster Energy FIM Speedway of Nations, w których triumfowała reprezentacja Rosji.

Stadion Olimpijski to nie tylko bogata historia, ale także przyszłość dzięki przemianie, jaką przeszedł ten obiekt w 2016 roku, przed igrzyskami The World Games. Na co dzień dom dla występującej w PGE Ekstralidze Betard Sparty Wrocław oraz wrocławskich ikon cyklu SGP – Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, Stadion Olimpijski ugruntował swój status jednego z najbardziej kultowych obiektów żużlowych na świecie.

Nowy Olimpijski podczas TWG 2017

Dyrektor zarządzający BSI – Torben Olsen nie może doczekać się przyszłorocznego powrotu cyklu do Wrocławia po 12-letniej nieobecności.

– WTS Sparta Wrocław i miasto Wrocław były zdeterminowane, by cykl Grand Prix powrócił do miasta, i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że będziemy wspólnie pracować nad tym projektem. Wszelkie ulepszenia i nowości na Stadionie Olimpijskim są fantastyczne, a jednocześnie ten wyjątkowy obiekt zachował niesamowity historyczny charakter. To będzie wyjątkowy wieczór dla Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, którzy z pewnością będą chcieli wygrać na swoim domowym torze. To powinna być także wspaniała noc dla tego prawdziwie żużlowego miasta, które ma tak wiele do zaoferowania gościom z całego świata – mówi Olesen.

Mamy wszystko, co potrzebne

– To znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców, a w szczególności fanów żużla z Wrocławia i Dolnego Śląska. Powrót Grand Prix na #Nowy Olimpijski to także zasługa władz miasta Wrocławia, które mocno nas wsparły w rozmowach z BSI. Stadion Olimpijski już nie raz udowadniał, że jest godną areną wielkich imprez. Po jego modernizacji mamy wszystko, co jest potrzebne, by organizować zawody najwyższej światowej rangi. Mamy też znakomitych kibiców, mamy tor, który gwarantuje emocje, i mamy zawodników drużyny Betard Sparty Wrocław, którzy z powodzeniem walczą o tytuł mistrza świata. To wszystko sprawia, że czeka nas niesamowite widowisko – podkreśla Andrzej Rusko, prezes WTS Wrocław.Zgłoś uwagę