Betard Sparta w niedzielę pojedzie w półfinale Ekstraligi

Najbliższa niedziela zapowiada się niezwykle elektryzująco. Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Betard Sparta rozpocznie bój w półfinałach PGE Ekstraligi. O godzinie 16.30 wrocławianie zmierzą się ze Stalą Gorzów.


Podopieczni Rafała Dobruckiego rozgrywają bardzo dobry sezon. W rundzie zasadniczej prezentowali wysoki poziom i tylko niuanse zadecydowały o czterech porażkach. Wrocławskim kibicom na pewno zapadła w pamięć ta, której Sparta doznała na swoim stadionie właśnie z najbliższym przeciwnikiem – Stalą Gorzów. Wówczas żużlowcy ze stolicy Dolnego Śląska przegrali 44:45. Na szczęście, w rewanżu na gorzowskim torze byli lepsi i to oni uzyskali punkt bonusowy za tę rywalizację. 

Dla przypomnienia, Cash Broker Stal Gorzów Wielkopolski to aktualny mistrz Polski, natomiast Betard Sparta Wrocław obecny sezon zasadniczy PGE Ekstraligi zakończyła na drugiej pozycji, mając przy tym tyle samo punktów, co lider Falubaz Zielona Góra.

Zdobyć zaliczkę i awansować do finału

To już jednak przeszłość. Teraz czas na kolejne zmagania i sukcesy w pojedynkach półfinałowych. Jeśli zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska chcą ze spokojem podejść do rewanżowego pojedynku rozgrywanego w Gorzowie na stadionie im. Edwarda Jancarza, na własnym obiekcie muszą odnieść przekonujące zwycięstwo.

Jeśli wrocławianie chcą osiągnąć sukces, przede wszystkim muszą liczyć na poprawę formy Macieja Janowskiego. W poprzednim tygodniu popularny „Magic” nie prezentował dyspozycji, do której przyzwyczaił wszystkich fanów żużla. Janowski, podczas sobotniej rundy SGP w Gorzowie, zapisał na swoim koncie zaledwie 6 punktów, tyle samo wywalczył we wtorkowym meczu w szwedzkiej Elitserien. We Wrocławiu wszyscy jednak mają nadzieję, że wychowanek Sparty w półfinałach spisze się zdecydowanie lepiej i pomoże swojej drużynie w awansie do wielkiego finału.

W ekipie gości przed niedzielnym pojedynkiem doszło do bardzo ważnej zmiany w składzie. Kontuzjowanego Nielsa-Kristiana Iversena zastąpi Szwed Linus Sundstroem, który w maju został wypożyczony do Stali z Wybrzeża Gdańsk. Jak się spisze zastępca Iversena w starciu z Betardem Spartą Wrocław? Odpowiedź już w niedzielę, 3 września, na Stadionie Olimpijskim. Początek meczu o godzinie 16.30.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 10. września w Gorzowie.

Półfinał PGE Ekstraligi: Betard Sparta vs. Cash Broker Stal

Półfinał PGE Ekstraligi: Betard Sparta vs. Cash Broker Stal

Zawody
Termin 3 września 2017 16:15

Miejsce Stadion Olimpijski

Zobacz

Awizowane składy na najbliższy pojedynek:

Betard Sarta Wrocław: Tai Woffinden, Szymon Woźniak, Maciej Janowski, Vaclav Milik, Andrzej Lebiediew, Maksym Drabik.

Cash Broker Stal Gorzów: Przemysław Pawlicki, Linus Sundstroem, Krzysztof Kasprzak, Marin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Rafał Karczmarz.

Niewielka liczba biletów w kasach

Niedzielne spotkanie to prawdziwa gratka dla wszystkich kibiców „czarnego sportu” zatem nic dziwnego, że bilety na ten pojedynek prawie w całości zostały już wyprzedane. Pozostałe wejściówki można nabyć drogą internetową, wchodząc na stronę bilety.wts.pl lub kupbilet.pl. Dostępne są także w stacjonarnych punktach we Wrocławiu:

 • - Sklep papierniczy, SolPol 2 poziom -1, ul. Świdnicka 18
 • - STS, ul. Kromera 23c
 • - STS, Rynek-Ratusz 16/19 1a
 • - STS, ul. Piłsudskiego 110/1u
 • - STS, ul. Szybowcowa 6
 • - STS, al. Jedności Narodowej 42/44
 • - STS, ul. Szwedzka 13b
 • - STS, ul. Szczytnicka 54
 • - STS, ul. Krynicka 1/6a
 • - Empik, Galeria Bielany, ul. Czekoladowa 9
 • - Empik, Futura Park, ul. Graniczna 2a
 • - Empik, Magnolia Park, ul. Legnicka 60
 • - Empik, Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22
 • - Empik, Renoma, ul. Świdnicka 40
 • - Empik, Rynek, Rynek 50
 • - Empik, CH Borek, ul. Hallera 52
 • - Empik, Dworzec Główny PKP, ul. Piłsudskiego 105
 • - Travel.pl, ul. Braniborska 14

Dodatkowa komunikacja po meczu

W związku z planowanym meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3, która odwiezie kibiców po spotkaniu do centrum miasta.

Tramwaj będzie kursował w następujący sposób:

Stadion  Olimpijski  –  Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki  -  Rondo  Reagana  -  pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - Galeria Dominikańska

Linia będzie kursowała z częstotliwością co około 10 minut, przez około 30 minut po zakończeniu meczu, tj. od około godziny 18:25.

Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T3 wynosi 3,00 zł (bilet normalny) oraz 1,50 zł (bilet ulgowy).

Zgłoś uwagę