Następny przystanek: Nadodrze

Następny przystanek: Nadodrze” to okazja do poznania rzemieślniczej strony wrocławskiego Nadodrza. Na spacer po tej dzielnicy zabierze nas profesjonalny, licencjonowany przewodnik, który odkryje przed nami piękno zabytkowych kamienic i pracowni tradycyjnych rzemieślników. Uczestnicy będą mieli okazję poznać historię rzemiosła dolnośląskiego w kontekście historycznym. Spacery odbędą się 9 i 16 maja. Ilość miejsc ograniczona.

  • spacery po nadodrzu plakat


To będzie okazja do poznania rzemieślniczej strony wrocławskiego Nadodrza. Na spacer po tej dzielnicy zabierze nas profesjonalny, licencjonowany przewodnik – Marta Miniewicz, która jest polonistką, a także autorką kilku wydawnictw dotyczących Wrocławia i Dolnego Śląska. Podczas spaceru będzie można zajrzeć min. do pracowni Evy Vien, która zajmuje się wytwarzaniem toreb z filcu, a także filcowych paneli, poduszek czy pojemników. Wiele o ceramice oraz technologiach jej wypalania i konserwowania dowiecie się w Piecowni oraz w galerii NADO, natomiast Róża Rozpruwacz pokaże swój warsztat krawiecki, a także przeróżne techniki szycia. W Pracowni Ramiarskiej i Pozłotniczej Ramy Domański, która istnieje od 1978 roku, będzie można zagłębić się w tajniki wykonywania ram do obrazów, ich pozłacania oraz renowacji. Wojciech Podgajny zaprezentuje sposoby wytwarzania pieczątek, a w lodziarni Roma będzie można przyjrzeć się w jaki sposób powstają jedne z najlepszych lodów we Wrocławiu. Pierwszy spacer już 9 maja, drugi planowany jest na 16 maja.

W każdym ze spacerów może wziąć udział 25 osób, obowiązują wcześniejsze zapisy. Start o godzinie 11.00, a cena spaceru to 35 złotych.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej.

Zgłoś uwagę