Soyka Kwintet w Starym Klasztorze

„Absolutnie nic”, „Cud niepamięci”, „Tolerancja” – między innymi te piosenki ze swojego repertuaru zaśpiewa, z towarzyszeniem uznanych muzyków, Stanisław Soyka podczas występu w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru w niedzielę, 25 stycznia.

  • Soyka Kwintet

    Soyka Kwintet


To kolejny koncert pod marką Etno Jazz Festivalu. Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale i o wielkich problemach wspołczesnego świata. Nagrał ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło status multiplatynowych. Konsekwentnie realizuje swoją drogę twórczą, nie bacząc na mody i trendy. Napisał i skomponował dziesiątki utworów, muzykę pisze również do wierszy autorstwa m.in. Szymborskiej, Miłosza, Osieckiej czy Szekspira.

W niedzielę artyście towarzyszyć będzie Soyka Kwintet w składzie: Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, syn Kuba na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych i Antoni Gralak na trąbce. 

25 stycznia, godz. 19.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1. 
Bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie), dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt, www.biletin.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.plwww.eventim.pl
 
Zgłoś uwagę