„Sól Ziemi” – premiera z udziałem gości

Sebastião Salgado to legendarny  brazylijski fotograf, który zasłynął tym, że fotografował przede wszystkim biedę. Jego czarno-białe prace stanowią kronikę tragedii ludzkości w końcówce XX wieku. Inspirujący dokument o życiu i twórczości fotografa nakręcił Wim Wenders. Premiera „Soli Ziemi” 23 października o godz. 20.00, po filmie dyskusja. 


Salgado podróżował po całym świecie przez 40 lat. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał wprost do jądra ciemności ludzkości, obrazując cierpienie, okrucieństwo i śmierć.

Film pokazuje życie fotografa, jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych artystów na świecie, a także emocjonalną i psychologiczną przemianę, jaką przeszedł po powrocie do Brazylii i zaangażowaniu się w prowadzenie farmy. Salgado poznajemy z dwóch perspektyw: jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu, który sam jest również fotografem.

Gośćmi dyskusji, która odbędzie się w piątek po premierowym pokazie filmu będą: Magda Podsiadły – dziennikarka, fotografka i podróżniczka, Krzysztof Kasior - reżyser filmowy i fotograf, Błażej Hrapkowicz - krytyk filmowy i kulturoznawca.

Zgłoś uwagę