Śmigłowcem na stadion (ZDJĘCIA+WIDEO)

Spółka uruchomiła lądowisko

  • Lądowisko pod stadionem

    Od dzisiaj pod stadionem można swobodnie wylądować śmigłowcem fot. Stadion Wrocław

  • Koszt usługi zaczyna się od 600 zł fot. Stadion Wrocław

  • Oferta przeznaczona jest dla ludzi biznesu. fot. Stadion Wrocław

  • Lądowisko pod stadionem już otwarte fot. Stadion Wrocław


Od dzisiaj można wylądować komercyjnie śmigłowcem pod Stadionem Wrocław. Spółka zarządzająca sportową areną uruchomiła lądowisko dla helikopterów. Jest to oferta przygotowana dla ludzi biznesu. Pierwszy lot już za nami. Dzisiaj wylądowali pod stadionem przedsiębiorcy z firmy OVB.  – Jest to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Rocznie mamy około 300 spotkań, konferencji czy seminariów dla biznesmenów. Często pojawiały się pytania, czy można przylecieć śmigłowcem bezpośrednio pod stadion. Teraz to umożliwiliśmy – mówi Adam Burak, rzecznik wrocławskiego stadionu.
Lądowisko przy stadionie może być wykorzystywane nie tylko przez gości stadionu, ale także przez ludzi biznesu, którzy mają interesy we Wrocławia. Oferta jest atrakcyjna, bo lądowisko Stadion Wrocław jest najbliższym tego typu miejscem od centrum miasta.
Zanim zostało otwarte, pracownicy stadionu musieli zdobyć wszystkie odpowiednie pozwolenia i dokumenty. Premiera odbyła się dzisiaj, ale kalendarz kolejnych lądowań już się zapełnia.
– W przyszłym tygodniu na pewno wyląduje u nas biznesmen, który przyleci do Wrocławia z Warszawy – mówi Adam Burak.
Cennik za lądowanie zaczyna się od 600 złotych. Można zamówić także usługi dodatkowe, jak np. limuzynę, która będzie czekała na nas przy lądowisku.
– Górnej granicy cen nie wyznaczyliśmy, bo zapewnimy wszystko, czego klienci sobie zażyczą. Ogranicza nas tylko wyobraźnia – opowiada rzecznik stadionu.
Inne polskie miasta, w których na Euro wybudowano stadiony, nie mają takiej usługi.

jk

Zgłoś uwagę