Takie elektryczne hulajnogi ma tylko wrocławska straż miejska

Nowe rowery oraz elektryczne hulajnogi otrzymała Straż Miejska Wrocławia. A to oznacza, że jest jedyną w Polsce strażą, która patrolować będzie miasto z wykorzystaniem tak nowoczesnych środków transportu.

Pojazdy przekazane przez firmę Auto Group Polska wykorzystywane będą, przez funkcjonariuszy, podczas codziennych patroli na: osiedlach, bulwarach, ścieżkach rowerowych oraz w miejscach, gdzie trudno dojechać samochodem.

– Jest to nowoczesny sprzęt, który z pewnością bardzo nam się przyda. Jesteśmy pierwszą strażą, która posiada elektryczne hulajnogi – podkreśla Sławomir Chełchowski ze Straży Miejskiej Wrocławia. – Przy czym, obecność naszych patroli ma działać także prewencyjnie na innych użytkowników tego typu pojazdów. Niestety nie zawsze przestrzegają oni obowiązujących przepisów – dodaje.

Ekologiczne formy transportu dla służb

Hulajnogi elektryczne Audi oraz rowery Škoda, które otrzymali strażnicy, charakteryzują się wysoką jakością a swoim wyglądem nawiązują do miejskiego designu. Hulajnogi wyposażone są także w opony pneumatyczne, zwiększające bezpieczeństwo jazdy.  

– Wrocław, będąc miastem inteligentnym, stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu, również w codziennej pracy służb miejskich. Nowe hulajnogi i rowery, niewątpliwie usprawnią działania Straży Miejskiej Wrocławia, co z pewnością zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Robert Bednarski, zastępca dyrektora ds. Smart City w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Nowe rowery Straży Miejskiej Wrocławia, fot. UMW

Nowe rowery Straży Miejskiej Wrocławia, fot. UMW

Czytaj także: Wrocławscy strażnicy miejscy patrolują na rowerach [WIDEO]

Obecnie wrocławscy funkcjonariusze dysponują 2 hulajnogami i 8 rowerami. Nowy sprzęt – to prezent z okazji 30-lecia powołania Straży Miejskiej Wrocławia.