Ślęza Wrocław vs Wisła Can-Pack Kraków

W środę i czwartek rozegrane zostaną kolejne mecze półfinałów play-off ekstraklasy koszykarek. Ślęza stoi przed wielką szansą wywalczenia sobie prawa do gry o złoto. Zadanie jednak łatwe nie będzie, bo wrocławianki muszą dwa razy pokonać Wisłę Can-Pack Kraków, która broni tytułu mistrza Polski, a w tym sezonie znalazła się wśród ośmiu najlepszych drużyn Euroligi.

  • fot: archiwum


Po dwóch meczach rozegranych w Krakowie w rywalizacji Ślęzy z Wisłą jest remis 1-1. Oba spotkania były bardzo zacięte i trzymały kibiców w napięciu do ostatnich sekund. – Tamte pojedynki pokazały, że w półfinale spotkały się dwie bardzo silne i godne siebie drużyny. Rywalizacja we Wrocławiu będzie bardzo interesująca. To będą ciekawe widowiska dla kibiców – mówi Katarzyna Krężel, skrzydłowa Ślęzy.

Niedzielne zwycięstwo wrocławianek pozwoliło im odebrać Wiśle przewagę własnego parkietu. – Gramy u siebie. Mamy za sobą swoich kibiców, na trybunach będzie doping. To jest atut, ale tylko głupiec może liczyć na to, że jedynie własny parkiet zapewni mu zwycięstwo – zauważa trener Ślęzy Algirdas Paulauskas i dodaje: - Musimy robić swoje, jak najlepiej przygotować się do obu spotkań, liczyć na siebie i walczyć na parkiecie.

Wrocławianki przystąpią do bojów z Wisłą Can-Pack bez Litwinki Sandry Linkeviciene, która w niedzielę skręciła staw skokowy. – Kontuzja Sandry będzie dla nas pewnym utrudnieniem, ale mimo wszystko mamy kompletny skład i zawodniczki, które są w stanie grać na wysokim poziomie. Poza tym jej nieobecność podziała na nas jeszcze bardziej mobilizująco – komentuje Katarzyna Krężel.

– Nie chcę być arogancki, ale nawet bez Sandry mamy dłuższą ławkę rezerwowych i szerszą rotację – dodaje Algirdas Paulauskas. Warto pamiętać, że Wisła zmaga się z jeszcze większymi problemami kadrowymi. W dwóch pierwszych pojedynkach trener Jose Ignacio Hernandez korzystał zaledwie z siedmiu zawodniczek.

Dzięki wsparciu Ligi Partnerów wrocławskiego klubu wstęp na mecze jest bezpłatny.  

Ślęza Wrocław vs Wisła Can-Pack Kraków

Ślęza Wrocław vs Wisła Can-Pack Kraków

Wydarzenia sportowe / Zawody / Dla wszystkich
Termin od 20 kwietnia 2016 do 21 kwietnia 2016

Miejsce Hala Sportowa AWF, Wrocław

Zobacz
Zgłoś uwagę