Ślęza Wrocław konta Energa Toruń

W sobotę, o godz. 18:00, w Toruniu koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Energą.  


Wrocławianki mają dobry czas. Potwierdził to niedawny bój z Basketem Gdynia. Zespół potrafił doskonale zareagować na wydarzenia boiskowe i dostosować swoje poczynania do zaskakującej grę rywalek. Przy świetnym przygotowaniu motorycznym wrocławianek efekt nie mógł być inny niż zwycięstwo. Jeśli Ślęza chce opuścić czwarte miejsce przed play-offami, nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów.

Energa to mocny zespół. Ósme miejsce i tylko siedem zwycięstw to z pewnością nie jest odzwierciedlenie potencjału, jaki tkwi w tym zespole. Od kiedy stery ponownie objął trener Elmedin Omanić, torunianki spisują się coraz lepiej. Trzeba uważać, tym bardziej, że do składu została włączona w ostatnich dniach Renee Taylor. Do niedawna była zawodniczką MUKS-u Poznań, gdzie zdobywała średnio 16,2 pkt. na mecz. MKS-owi Polkowice zaaplikowała nawet 40 oczek.

Spotkanie Energa Toruń – Ślęza Wrocław odbędzie się w sobotę o godz. 18:00. Bezpośrednią transmisję wideo będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej ligi – www.basketligakobiet.pl.

Za tydzień Ślęza będzie się bić w Lublinie o Puchar Polski.  W hali wrocławskiego AWF-u wrocławianki zagrają 6 lutego na meczu z Pszczółką AZS-em UMCS.  

Zgłoś uwagę