Dane z godz. 03:02

3. Ślęza gromi Ostrovię

Ślęza Wrocław odniosła efektowne zwycięstwo w ramach 18 kolejki Basket Ligi Kobiet. Lider tabeli pokonał Ostrovię Ostrów Wlkp. 68:44 umacniając się na prowadzeniu w rozgrywkach.

Zespół do zwycięstwa poprowadziła znakomita tego popołudnia Sharnee Zoll. Amerykańska rozgrywająca w pierwszej kwarcie w pojedynkę zdobyła 10 punktów na które złożyły się dwa rzuty trzypunktowe jedno trafienie z półdystansu i piękna akcja indywidualna na zakończenie kwarty, gdy równo z końcową syreną trafiła do kosza. Tym, co decydowało o wysokim prowadzeniu wrocławianek była zabójcza skuteczność. Zawodniczki Arkadiusza Rusina trafiły dziewięć na dwanaście rzutów z gry. Co ciekawe, rywalki z Ostrowa oddały dokładnie taką samą liczbę rzutów, ale tylko trzy z nich zamieniły na punkty. Po pierwszych 10 minutach Ślęza prowadziła 23:9 i niewiele wskazywało na to, by miała mieć problem z wygraną w tym spotkaniu.

Pomimo braku w składzie kontuzjowanej Agnieszki Śnieżek i zmagającej się z infekcją Agnieszki Majewskiej to Ślężanki były zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, co udowadniały w dalszej fazie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 38:14. Można było się zastanawiać, czy ekipa lidera tabeli nawiąże do poprzedniego starcia między obiema ekipami, gdzie w Ostrowie wygrała różnicą aż 30 punktów (88:58).

Rezultatu z poprzedniej rundy nie udało się jednak poprawić, bowiem trener gospodarzy zaczął szachować składem dając odpocząć swoim najważniejszym zawodniczkom. Spotkanie było pod kontrolą, więc można było dać szansę koszykarkom, które zazwyczaj grają mniej. Trzecia kwarta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem Ślęzy, zaś w ostatniej odsłonie minimalnie lepsze okazały się przyjezdne. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 68:44.

Walka w Basket Lidze kobiet trwa w najlepsze. Najgroźniejszy rywal Ślęzy w walce o mistrzostwo Polski, a więc Wisła Can-Pack Kraków, także przekonująco wygrała swój mecz z Widzewem Łodź 80:45. To oznacza, że po 18 kolejkach obie ekipy mogą pochwalić się takim samym bilansem – 15 zwycięstw i 3 porażki. Dzięki małym punktom liderem pozostaje Ślęza Wrocław.

Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 68:44 (23:9, 15:5, 12:11, 18:19)

Ślęza: Kastanek 12, Zoll 10, Treffers 10 (10 zb), Sklepowicz 9, Skobel 6, Koperwas 5, Jaworska 5, Kaczmarczyk 4, Rymarenko 3, Zuchora 2, Greene 2, Siemienas 0.

Ostrovia: Motyl 11, Nowicka 11, Bishop 6, Stępień 6, Jackowska 4, Kaczmarek 3, Orozović 2, Kowalczyk 1.