8°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

3. Sławomir Murański zwycięża na torze w Walencji

Kartingowy sukces wrocławianina! W miniony weekend na torze Lucas Guerreiro w Walencji odbyła się pierwsza tegoroczna kartingowa impreza serii Rotax - Rotax Winter Cup. Te prestiżowe zawody rozegrano w trzech kategoriach, Junior Max, Max Senior i DD2 Max podzielona na dwie klasyfikacje – DD2 Max oraz DD2 Masters. I zwycięzcą tej ostatniej został wrocławianin Sławomir Murański z klub TMSM Sparta Wrocław.

Murański, po znakomitym wyścigu finałowym i przesunięciu się o 7 pozycji, wyścig zakończył na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej oraz pierwszym w klasyfikacji DD2 Master wyprzedzając kolejnego zawodnika o ponad 15 sekund. To wielki sukces kierowcy z Wrocławia, ponieważ to pierwszy Polak, który stanął na najwyższym stopniu europejskiego podium Rotaxa.

Sławek Murański konsekwentnie dopisuje do swoich sukcesów niesamowite wyniki. W 2014 roku dokonał wyczynu, który przeszedł do historii polskiego sportu kartingowego. Jako pierwszy Polak stanął na podium w zawodach centralno – wschodniej Europy w kategorii DD2 Masters. Jako jedyny kierowca reprezentował nasz kraj w dwóch finałach światowych, we Włoszech i Hiszpanii oraz również jako pierwszy w historii polskiego kartingu zwyciężył w obu najszybszych, najstarszych kategoriach pucharu Polski Rotax i Rok Cup.

Zwycięstwo w Rotax Winter Cup w Hiszpanii to bardzo dobry prognostyk przed rozpoczynającym się polskim i europejskim sezonie Rotax.