2°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 05:11

3. Śląsk z Cracovią na remis

W meczu 13 kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował 2:2 z Cracovią. Wrocławianie prowadzili dwiema bramkami, ale nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca.

„Wojskowi” stanęli dziś przed szansą przerwania passy sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie. Okazja ku temu była spora, ponieważ rywale z Krakowa z kolei nie wygrali w tym sezonie ani razu w delegacji.

Grajciar wyprowadza pierwszy cios

Mariusz Rumak dokonał jednej zmiany w składzie w porównaniu z ostatnim, zwycięskim meczem z Koroną. Do jedenastki wskoczył Peter Grajciar i to właśnie Słowak otworzył wynik spotkania. Już w 7 minucie WKS wyprowadził kontratak. Grajciar przebiegł z piłką ponad pół boiska i uderzył mocno sprzed pola karnego w długi róg bramki Sandomierskiego nie dając bramkarzowi szans na obronę. Śląsk prowadził 1:0 i tworzył okazje do zdobycia drugiej bramki. Groźnie było głównie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych i wolnych, po których Biliński czy Alvarinho dochodzili do pozycji strzeleckich. Brakowało jednak skuteczności.

Kamenar broni wszystko

Cracovia po 30 minutach zaczęła przejmować inicjatywę nad spotkaniem i była blisko wyrównania rezultatu meczu, jednak rewelacyjnie w bramce WKS-u spisywał się Lubos Kamenar. Najpierw popisał się sporym refleksem po strzale głową Miroslava Covilo, by minutę później wyciągnąć się jak struna przy bombie Krzysztofa Piątka.W końcówce połowy z bliskiej odległości uderzał Cetnarski, ale i z jego uderzeniem poradził sobie słowacki golkiper WKS-u. Ostatecznie na przerwę obie ekipy zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Druga połowa i….drugi raz Grajciar

Obie ekipy rozpoczęły drugą część gry z takim samym animuszem jak pierwszą, ale to WKS cieszył się z kolejnego gola. W 57 minucie w polu karnym gości cudowną „ruletą” popisał się Morioka podając piłkę do Grajciara. Ten nieatakowany przez nikogo z dużym spokojem umieścił po raz drugi piłkę w siatce bramki Sandomierskiego. To z pewnością jedna z najefektowniejszych bramek całej kolejki ligowej. 2:0 dla Śląska, ale to nie był koniec emocji.

„Pasy” ruszają w pogoń

Niedługo po bramce Grajciara Cracovia odpowiedziała golem kontaktowym. W 64 minucie z prawej strony boiska precyzyjnie dośrodkowywał Wójcicki, a piłka spadła wprost na głowę Covilo. Jeden z najlepszych piłkarzy ligi w tym elemencie gry tym razem nie dał szans Kamelarowi i zawodnicy Jacka Zielińskiego zmniejszyli przewagę Śląska. Od tego gola goście całkowicie dominowali w meczu. Kolejne strzały Brzyskiego, Betnarskiego i Vestenickickyego mijały jednak bramkę „Wojskowych” albo lądowały w rękawicach Kamenara. Gdy wydawało się, że wrocławianie przetrwają tą nawałnicę graczy z Krakowa, w doliczonym czasie gry sędzia podyktował dla gości rzut karny, którego na bramkę zamienił Dąbrowski. W dramatycznych okolicznościach Śląsk remisuje z Cracovią 2:2 tracąc zwycięstwo w ostatnich sekundach spotkania.

Śląsk Wrocław – Cracovia 2:2

Grajciar 7’; 57’ – Covilo 64’, Dąbrowski 93’

Śląsk: Kamenar – Dankowski, Celeban, Dvali, Augusto – Goncalves, Kokoszka – Alvarinho, Morioka, Grajciar - Biliński

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Malarczyk, Brzyski – Covilo, Dąbrowski – Budziński, Cetnarski, Szczepaniak – Piątek