3°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 05:00

3. 3:1! Śląsk wygrywa rewanż z NK Celje

Przewaga na boisku i dwa gole debiutanta w zespole Jacka Kiełba. Tak można podsumować mecz rewanżowy I rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Trzecią bramkę zdobył Krzysztof Ostrowski. Goście piłkę w naszej bramce umieścili raz – w 80 minucie.

Piłkarze z Wrocławia od początku pojedynku grali na boisku główne skrzypce. Śląsk dyktował warunki gry na murawie i miał zdecydowaną przewagę przy piłce. Dużo było dośrodkowań w pole karne.  Już w 11 minucie konieczna była pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Z powodu urazu boisko musiał opuścić Flavio Paixao. Na jego miejsce wszedł Krzysztof Ostrowski. Jednak do przerwy , mimo kilku ataków zawodników obu drużyn – wynik był 0:0. W 47 Ostrowski przełamał złoą passę umieszczając futbolówkę w bramce gości. Jednak bohaterem meczu stał się nowy zawodnik Śląska, Jacek Kiełb. Bramki strzelił w 57 i 90 minucie.

Śląsk Wrocław – NK Celje 3:1 (0:0)

Bramki: Ostrowski (47.), Kiełb (57., 90.) – Firer (80.)

Składy: Śląsk: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hateley, Hołota – Flavio (11. Ostrowski), Grajciar (76. Bartkowiak), Pich - Kiełb (90.); Celje: Kotnik - Jakolić, T. Klemencic, Soria, Vidmajer - Klapan, Vrhovec – Mrsić (70. Spremo), Miskić (79. Ahmedi), Firer – Omoregie (59. Bajde)

Żółte kartki: Grajciar – Miskić, Vrhovec, Ahmedi