Śląsk Wrocław zaprasza na mini Mistrzostwa Europy 2016

Pola Marsowe Stadionu Olimpijskiego będą gospodarzem wielkiej, piłkarskiej imprezy dla dzieci. W Weekend 18 i 19 czerwca odbędą się tam wrocławskie mini mistrzostwa Europy 2016.


To wyjątkowy turniej, w którym weźmie udział aż 240 dzieci z rocznika 2003 oraz młodszych. Do zawodów przystąpią 24 drużyny, z czego 22 to zespoły osiedlowe, a dwie pozostałe to reprezentacje wrocławskich domów dziecka. Każdej drużynie w drodze losowania zostanie przyporządkowana nazwa państwa, które gra podczas rozgrywanego we Francji Euro. Dokonany zostanie podział na grupy. W sobotę 18 czerwca według harmonogramu turnieju zostaną rozegrane mecze grupowe, natomiast w niedzielę odbędą się spotkania od 1/8 finału aż do meczu decydującego o zwycięstwie w całej imprezie. Dla mistrzów przygotowany jest puchar, pozostałe zespoły z podium otrzymają pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wyróżniony zostanie zawodnik z największą liczbą goli, który otrzyma statuetkę króla strzelców imprezy. Drużyny przystępujące do rywalizacji nie muszą się martwić o stroje, ponieważ organizatorzy przygotowali dla każdego specjalne koszulki meczowe.

- Cieszę się, że WKS Śląsk Wrocław wspólnie z Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym może sprawić dzieciom wielką radość takim turniejem. Wierzę, że na naszych boiskach będą grali przyszli reprezentanci Polski, którzy kiedyś godnie zastąpią Roberta Lewandowskiego, czy Grzegorza Krychowiaka – powiedział Wojciech Błoński, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Oprócz rywalizacji sportowej odbywać się będą równolegle imprezy towarzyszące. Kibice i sami zawodnicy będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy aktywności. Będzie możliwość zagrania w stołowe piłkarzyki, czy oddać strzał na punktowaną bramkę. W niedzielę zostanie przeprowadzony konkurs na mini Turbokozaka w wybranych konkurencjach piłkarskich.

Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 9:00 w sobotę. Wtedy też odbędzie się losowanie nazw reprezentacji. Wielki finał odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:20.

Wrocławskie Mini Mistrzostwa Europy

Wrocławskie Mini Mistrzostwa Europy

Zawody / W plenerze / Dla dzieci / Dla rodziców
Termin od 18 czerwca 2016 do 19 czerwca 2016

Miejsce Stadion Olimpijski

Zobacz
Zgłoś uwagę