Śląsk Wrocław w trasie

Program „Śląsk Wrocław w trasie” trwa w najlepsze. Zawodnicy WKS-u tym razem odwiedzili XI Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu.

  • fot: Śląsk Wrocław


Na spotkaniu Trójkolorowych reprezentowali: Konrad Kaczmarek, Jacek Kiełb, Peter Grajciar, wiceprezes Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych oraz pracownik Śląska Wrocław Michał Fitas, specjalista ds. promocji Joanna Gawlik, a także stadionowy spiker Andrzej Gliniak.

Młodzież wypełniła salę niemal co do ostatniego miejsca. Co ciekawe, wśród publiczności znalazło się dwóch młodych piłkarzy WKS-u – Maciej Pałaszewski oraz Łukasz Wiech, którzy na co dzień uczą się właśnie w tej szkole.

- Maciek i Łukasz powinni być wzorem dla innych chłopaków. Ich przykład pokazuje, że można do czegoś dojść. Pukają do drzwi kadry młodzieżowej, na pewno są na dobrej drodze. Wiemy, że dadzą sobie radę i za jakiś czas przebiją się do pierwszej jedenastki – komentował Jacek Kiełb.

Uczniowie nie bali zadawać się także trudnych pytań, co znacznie ożywiło dyskusję. Interesowała ich obecna forma wrocławian, a przede wszystkim sobotnie derby z Zagłębiem Lubin.

- Cieszy nas wasze podejście. Widać, że bardzo wam zależy na Śląsku. Ze swojej strony chcemy dać wam to, czego potrzebujecie, czyli zwycięstwa – mówił popularny „Ryba”. - Bardzo ciężko pracujemy i mam nadzieję, ze efekty szybko przyjdą. Chcemy pokazać to już w najbliższym meczu z Zagłębiem – dodawał Konrad Kaczmarek.

Nie zabrakło również zabawnych wątków. Jacek Kiełb zapytany o spalonego, wykazał się dobrym refleksem: - Spalony to był kotlet, który wczoraj zrobiła mi żona – odparł z uśmiechem.

Michał Fitas na koniec zachęcał wszystkich do wspólnego, gorącego dopingu z trybun Stadionu Miejskiego: - Bardzo istotne jest, by kibice się jednoczyli i byli ze swoją drużyną na dobre i na złe. Staramy się być na meczu, niezależnie od tego czy pada deszcz, czy jest -5 stopni. Tak naprawdę wszyscy tworzymy Śląsk Wrocław! Zgromadzeni odpowiedzieli głośnymi oklaskami.

Program „Śląsk Wrocław rusza w trasę” skierowany jest głównie do dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z terenu Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

Wszystkie szkoły i instytucje chętne od udziału w programie „Śląsk Wrocław rusza w trasę” prosimy o kontakt mailowy pod adresem: marketing@slaskwroclaw.pl

 

Zgłoś uwagę