Powrót do treningów piłkarzy Śląska Wrocław

Piłkarze wrocławskiego Śląska w czwartek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. W piątek przechodzą testy wydolnościowe i badania, a w kolejnych tygodniach najpierw udadzą się na zgrupowanie do Trzebnicy, a następnie spędzą kilkanaście dni na Cyprze.

  • Podopieczni Jana Urbana na pierwszym treningu w 2018 r., fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław

    Podopieczni Jana Urbana na pierwszym treningu w 2018 r. Już za miesiąc początek rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy, fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław


Na pierwszych zajęciach WKS-u w 2018 r. stawiło się 25 graczy. Zabrakło kontuzjowanych Michała Maka, Adama Kokoszki oraz Djodrje Cotry. Do treningów wrócili za to Kamil Dankowski i Boban Jović. Śladu po urazie z meczu z Piastem Gliwice nie widać już również u Jakuba Koseckiego.

– Bardzo się cieszę z powrotu do treningów, ale oczywiście w głowie jeszcze siedzi ciężka kontuzja, której nabawiłem się pół roku temu. Moim celem jest być przygotowanym na sto procent do pierwszego meczu z Cracovią – powiedział popularny "Danek", który latem zeszłego roku uszkodził więzadła krzyżowe stawu kolanowego i musiał poddać się operacji. Rehabilitacja trwała ponad 5 miesięcy.

Najpierw Trzebnica, potem Cypr

Zimowe przygotowania do rundy rewanżowej Lotto Ekstraklasy to bardzo intensywny czas dla piłkarzy. Pierwsze spotkanie zawodnicy Jana Urbana rozegrają bowiem już za cztery tygodnie – 10 lutego na wyjeździe z Cracovią.

– Czasu nie jest dużo, już za miesiąc pierwszy mecz. Początek przygotowań z pewnością będzie ciężki, ale to czas, by zbudować siłę i wytrzymałość, na których będziemy bazować do końca sezonu – podkreślił dla oficjalnej strony WKS-u Michał Chrapek.

W ramach przygotowań wrocławianie już w poniedziałek 15 stycznia ruszą na pierwszy obóz przygotowawczy, do oddalonej 30 km od stolicy Dolnego Śląska Trzebnicy. Tam Wojskowi będą przebywać do soboty, a krótkie zgrupowanie zakończą sparingiem z pierwszoligową Miedzią Legnica. Natomiast od 23 stycznia do 3 lutego potrwa obóz na Cyprze, gdzie piłkarzy Śląska – oprócz codziennych treningów – czeka takze kilka gier kontrolnych.

– Cel, który postawiliśmy sobie przed sezonem, jest nadal aktualny. Nie brakuje nam dużo punktów do pierwszej ósemki. Teraz skupiamy się jednak na treningach, by jak przyjdzie liga dobrze wystartować i lepiej punktować, przede wszystkim na wyjeździe – kończy Chrapek.

Na pierwszych zajęciach WKS-u w 2018 r. stawiło się 25 graczy, fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław

Na pierwszych zajęciach WKS-u w 2018 r. stawiło się 25 graczy,
fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław

Ciężki terminarz na początku rundy

Dobrze przepracowany okres przygotowawczy będzie niezwykle istotny w perspektywie dobrego startu rundy wiosennej i walki o zajęcie miejsca w czołowej ósemce przed zakończeniem 30. kolejki sezonu.

W pierwszych czterech meczach ligowych 2018 r. wrocławianie zmierzą się z czołową trójką aktualnej tabeli Lotto Ekstraklasy. Po wyjeździe do Krakowa, czeka ich wyjazd do Warszawy na spotkanie z mistrzem Polski Legią. Potem piłkarze Jana Urbana u siebie podejmą rewelacyjnego w obecnych rozgrywkach Górnika Zabrze i wreszcie pojadą do stolicy Wielkopolski, gdzie za porażkę 0:2 z jesieni 2017 r. będzie chciał zrewanżować się Lech Poznań.

Z drugiej strony w poprzedniej rundzie Trójkolorowi z czterema pierwszymi rywalami na wiosnę zdobyli aż 10 punktów, remisując jedynie w Zabrzu. Być może i tym razem uda się pokonać faworytów?

10 stycznia ruszyła także sprzedaż karnetów na rundę wiosenną Lotto Ekstraklasy.Zgłoś uwagę