Śląsk Wrocław zaprezentowany przy Oporowskiej [ZDJĘCIA]

W środę 12 lipca 2017 r. na historycznym stadionie przy ul. Oporowskiej 62 Śląsk Wrocław zaprezentował kibicom nową drużynę WKS-u, która powalczy o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli w sezonie 2017/2018. Fani podczas trwającego całe popołudnie pikniku mogli również poznać jedenastkę 70-lecia klubu, nowe stroje meczowe oraz wygrać klubowe szaliki.


Impreza rozpoczęłą się o godzinie 15:00, ale więszkość kibiców zaczęła pojawiać się na stadionie dopiero o 17:00, kiedy to odbyła się prezentacja nowych koszulek, w których w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie występować będą podopieczni Jana Urbana. Zarówno na domowym, jak i wyjazdowym komplecie strojów widnieje herb klubu wpisany w liczbę "70", co symbolizuje 70-lecie klubu z Oporowskiej. Pierwszy komplet nie jest jednolity, gdyż posiada pionowe pasy o różnych odcieniach zieleni, zaś w wyjazdowych strojach dominuje kolor biały. Zielony jest poziomy pas na piersi.

Stroje piłkarzy Śląska Wrocław na sezon 2017/2018

Po prezentacji oficjalnych koszulek meczowych pomiędzy godziną 18:00 a 20:00 kibice mogli m.in. wygrać klubowe szaliki w konkursach wiedzy o Śląsku, zjeść coś ciepłego i zebrać autografy od legend klubu, które przybyły na Oporowską.

Prezentacja jedenastki 70-lecia WKS Śląsk Wrocław

Jedenastka 70-lecia Śląska Wrocław

O 20 nastąpiła pierwsza środowa prezentacja na scenie postawionej na środku murawy historycznego Stadionu Śląska. Kibice mogli poznać jedenastkę 70-lecia klubu. Najlepszym bramkarzem w historii WKS-u został wybrany Janusz Jedynak, wśród obrońców wskazano na: Władysława Żmudę oraz występujących obecnie w Śląsku Piotra Celebana i Mariusza Pawelca. Najlepsi pomocnicy klubu z Wrocławia to: Waldemar Prusik, Dariusz Sztylka, Józef Kwiatkowski, Krzysztof Ulatowski, Ryszard Tarasiewicz i Tadeusz Pawłowski. Napastnikiem wybrano oczywiście legendarnego Janusza Sybisa. Trenerem 70-lecia został wybrany Orest Lenczyk, który zobył ze Śląskiem mistrzostwo Polski w 2012 roku, a obcokrajowcem bramkarz Marian Kelemen.

Jedenastka 70-lecia:

Jedynak - Celeban, Żmuda, Pawelec - Prusik, Sztylka, Tarasiewicz, Kwiatkowski, Ulatowski, Pawłowski - Sybis

Kapitan Śląśka Piotr Celeban zapowiedział walkę o wysokie cele

Prezentacja zespołu na sezon 2017/2018

O godzinie 21:00, gdy kryta trybuna stadionu przy Oporowskiej była już wypełniona po brzegi odbyła się prezentacja nowej drużyny Śląska. Wśród fanów największe emocje budziły oczywiście nowe nabytki WKS-u, w tym pojawiający się na scenie m.in. Jakub Kosecki czy grający jeszcze przed kilkoma tygodniami w Zagłębiu Lubin Dorde Cotra. Niespodzianką podczas prezentacji było pojawienie się na scenie Michała Maka, nowego nabytku klubu, który w środę podpisał kontrakt ze Śląskiem na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk. Duże brawa fanów oprócz kapitana Piotra Celebana zebrał również poruszający się o kulach Kamil Dankowski, który podczas sparingu z Wisłą Płock doznał poważnej kontuzji kolana, która eliminuje go z gry do końca roku.

- Chciałem podziękować za napis na trybunach (kibice wywiesili transparent z napisem "Danek jesteśmy z Tobą, wracaj szybko do zdrowia" - wyj. red.). To mnie bardzo motywuje. Co do kolana, jutro jadę do Łodzi na dalsze badania. Na najbliższe pięć miesięcy ta kontuzja wyłączyła mnie z gry, ale w życiu zdarzają się  gorsze rzeczy. To mnie nie załamie i wrócę silniejszy - powiedział Dankowski. Później głos zabrali jeszcze m.in. kapitan Piotr Celeban oraz trener Jan Urban, którzy jednym głosem stwierdzili, że w najbliższym sezonie chcą, by Śląsk wrócił na należne mu miejsce w tabeli i walczył o dużo wyższe cele, niż tylko utrzymanie.

Po prezentacji piłkarze Śląska wyszli do kibiców, by rozdać im autografy i pozować do pamiątkowych zdjęć.

Zgłoś uwagę