Śląsk Wrocław kontra BM Slam Stal

W niedzielę, o godz. 18.00 w kolejnej odsłonie Tauron Basket Ligi, WKS Śląsk Wrocław podejmie we własnej hali ekipę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Będzie to następna szansa na zwycięstwo na rodzimych parkietach.  


W ostatniej kolejce Wojskowi mierzyli się w "świętej Wojnie" z Anwilem Włocławek. Śląsk nie sprostał rywalowi, przegrywając 69:86. Po 12 oczek dla gospodarzy zdobyli Norbert Kulon i Michał Jankowski.  Najlepsze zawody w ekipie gości rozegrał Fiodor Dmitriew, autor 14 oczek.

Goście na początku trafiali rzut za rzutem. I z otwartych pozycji, i z takich trudnych, niewygodnych. Na tak dysponowanego przeciwnika nie mieliśmy wystarczająco argumentów. W drugiej pokazaliśmy charakter, ale z tak dobrą drużyną, jak włocławianie, to już było za późno - mówił po spotakniu środkowy WKS-u Mateusz Jarmakowicz.

W pierwszej rundzie sezonu zasadniczego mecz pomiędzy obiema drużynami po nerwowej końcówce zakończył się szcześliwie dla Stali. Śląsk Wrocław przegrał w Kaliszu ze Stalą 82:87. Najlepsze zawody rozegrał lider ostrowian Curtis Millage, zdobywca 23 oczek.  Dla WKS-u 12 punktów rzucił Vitaliy Kovalenko.

Pierwszym trenerem zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego jest doskonale znany z parkietów PLK Zoran Sretenović. Najlepszym strzelcem Stali jest amerykański combo-guard Curtis Millage, z dorobkiem 17.8 pkt/mecz jest aktualnie trzecią strzelbą w lidze.

Kolejni zawodnicy zza oceanu to środkowy Alexis Wangmene i niski skrzydłowy Deshawn Delaney. Ostatnio w świetnej formie jest także bułgarski silny skrzydłowy Christo Nikołow. Stawkę zamykają Polacy: Piotr Niedźwiedzki, Tomasz Ochońko oraz weterani polskich parkietów: Marcin Sroka i Wojciech Żurawski. W składzie znajdują się gracze, którzy pamiętają grę w pierwszej lidze: Adam Kaczmarzyk, Marcin Dymała, Adrian Suliński i Mateusz Zębski.

- W  meczu ze Stalą kibice mogą się spodziewać z naszej strony ostrej walki na parkiecie. Ostrów ma doświadczony zespół, prowadzony przez kilku zawodników ponad 30-letnich. To dobrze zbilansowana drużyna, prowadzona też przez trenera, który zna się na rzeczy. Możemy się spodziewać wyrównanego meczu - dodaje Mateusz Jarmakowicz.

Początek spotkania WKS Śląsk Wrocław - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w niedziele o godz. 18.00 w Hali Orbita. Dla tych, którzy nie mogą pojawić się w Orbicie płatna transmisja na kanale Emocje.tv.

Zgłoś uwagę