11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 11:50

3. Śląsk przegrał w Poznaniu

„Bo życie jest walką” – taki napis miał na koszulce Łukasz Teodorczyk, który swoją bramką przesądził w niedzielę o zwycięstwie Lecha Poznań 2:1 w meczu ze Śląskiem Wrocław. Te słowa powinny stać się mottem wrocławskich piłkarzy, bowiem walka o awans do czołowej ósemki, zrobiła się po pierwszym meczu rundy wiosennej jeszcze trudniejsza.

Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł zagrać Dalibor Stevanović, a występ dwójki kolejnych defensywnych pomocników - Tomasza Hołoty i Przemysława Kaźmierczaka - był wykluczony ze względu na kontuzje. Jako defensywny pomocnik zagrał więc Adam Kokoszka, a parę stoperów tworzyli Rafał Grodzicki i Oded Gavish.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 12 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Barry Douglas, futbolówka trafiła do Kaspera Hamalainena, który głową pokonał Mariana Kelemena. Śląsk wyrównał 16 minut później po trafieniu niezawodnego Marco Paixao. Z wolnego dośrodkowywał Tom Hateley, w ogromnym zamieszaniu podbramkowym uderzał Rafał Grodzicki, bramkarz Lecha Maciej Gostomski zdołał odbić ten strzał, ale wobec dobitki Marco Paixao był już bezradny.

Podopieczni Stanislava Levego w drugiej części meczu nieco się cofnęli i próbowali zaskoczyć rywali szybkimi kontratakami, ale szwankowało wykończenie akcji. Na 20 minut przed końcem spotkania, wprowadzony 8 minut wcześniej Teodorczyk dostał piłkę w okolicach narożnika pola karnego i po krótkim dryblingu zdecydował się na strzał, po którym piłka ugrzęzła w siatce.

Śląsk z dorobkiem 24 punktów zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli. W kolejnym meczu wrocławianie zmierzą się 23 lutego na własnym stadionie z Ruchem Chorzów.

AL/mic

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Kaspar Hamalainen (12-głową), 1:1 Marco Paixao (28), 2:1 Łukasz Teodorczyk (70).

Żółta kartka: Lech Poznań – Karol Linetty, Tomasz Kędziora, Dayton Classen, Barry Douglas, Łukasz Teodorczyk, Krzysztof Kotorowski. Śląsk Wrocław – Oded Gavish, Tom Hateley, Adam Kokoszka.

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz). Widzów: 20000.

Lech Poznań - Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Karol Linetty, Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski (89. Mateusz Możdżeń), Daylon Claasen (62. Łukasz Teodorczyk), Gergo Lovrencsics - Kasper Hamalainen (91. Dawid Kownacki).

Śląsk Wrocław - Marian Kelemen - Tadeusz Socha (89. Lubos Adamec), Rafał Grodzicki, Oded Gavish, Krzysztof Ostrowski (75. Sebino Plaku) - Tom Hateley (84. Paweł Zieliński), Adam Kokoszka - Sylwester Patejuk, Sebastian Mila, Dudu Paraiba - Marco Paixao.