Śląsk lepszy od Paide. Awans wrocławian do 2. rundy eliminacji

Piłkarze Śląska Wrocław bez problemów pokonali 2:0 Paide Linnameeskond w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy. WKS awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

  • Śląsk Wrocław wygrał 2:0 z Paide Linnameeskond /fot. Tomasz Hołod

    Śląsk Wrocław wygrał 2:0 z Paide Linnameeskond /fot. Tomasz Hołod


– Nie miałem wątpliwości odnośnie tego, że awansujemy. Byłem przekonany, że nasza drużyna będzie lepsza nie tylko na papierze, ale i na boisku. Dominowaliśmy na wyjeździe, tak samo było dziś – mówił po meczu Jacek Magiera na konferencji prasowej.

Śląsk wygrał z Paide 2:0 po golach Waldemara Soboty i Victora Garcii, który debiutował w barwach "Trójkolorowych". W kolejnej fazie Śląsk zagra z Araratem Erywań z Armenii. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 22 lipca, rewanż we Wrocławii 29 lipca.

– Nie ma reguły, kiedy lepiej grać u siebie - czy w pierwszym meczu, czy na wyjeździe. Zagramy na własnym boisku w rewanżu, liczymy na kibiców, którzy przyjdą na Stadion Wrocław, stworzą atmosferę. Chciałbym, by ta publiczność była jeszcze dwa razy większa niż dziś. My ze swojej strony robimy wszystko, by nasza drużyna okazała się w dwumeczu lepsza – dodał Magiera.Zgłoś uwagę