Skrzyżowanie Okulickiego i Odolanowskiej zamknięte

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ulicy Okulickiego, gdzie powstaje kanalizacja sanitarna i deszczowa, a wkrótce także nowa droga, w nocy z piątku na sobotę 12/13 czerwca 2015 r. planowane jest zamknięcie skrzyżowania tej ulicy z ulicą Odolanowską. Mieszkańcy będą musieli jeździć przez osiedle Pawłowice, na którym w tym czasie będzie otworzony przejazd po zakończeniu podobnych inwestycji. 

  • fot. ilustracyjne/google.pl/maps


Zmiany dotyczą ruchu wewnątrz osiedlowego. Wytyczony wcześniej objazd zamkniętej ulicy Okulickiego pozostaje bez zmian, czyli aleją Jana III Sobieskiego i drogą  krajową nr 98. Natomiast korzystające z zamkniętego skrzyżowania autobusy linii strefowej 934 będą kursowały trasą od ulicy Bora-Komorowskiego przez ulice Przedwiośnie, Azaliową, Pawłowicką i Widawską do ulicy Okulickiego. W kierunku przeciwnym analogicznie.

Zmiana organizacji ruchu planowana na najbliższy weekend będzie obowiązywać mniej więcej przez miesiąc. – Do lipca na skrzyżowaniu będzie budowane rondo. Kiedy da się je udostępnić do ruchu chcielibyśmy zamknąć skrzyżowanie ulic Okulickiego, Bora Komorowskiego i Przedwiośnie tak by wykonawca z największymi utrudnieniami zmieścił się w okresie wakacyjnym – mówi Marek Szempliński, rzecznik nadzorującej projekt spółki Wrocławskie Inwestycje.

Przypomnijmy, że wartą ok. 12 mln zł przebudowę ul. Okulickiego  prowadzi firma Skanska. Głównym powodem przystąpienia do tego projektu jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej.  Tą, wartą blisko 4 mln zł, część inwestycji finansuje MPWiK Wrocław, które już rozbudowuje swoje sieci na Zakrzowie. Kolektor pod ul. Okulickiego umożliwi odbiór spławianych nimi ścieków. Jednak remont obejmie także samą ulicę wraz ze skrzyżowaniami i pętlą autobusową. Przy okazji zostanie wymieniona większa część infrastruktury podziemnej, powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

ram

Zgłoś uwagę