Kładka Zwierzynieckiej otwarta po remoncie [ZDJĘCIA]

Od 13 grudnia piesi i rowerzyści mogą korzystać z odnowionej i przebudowanej kładki Zwierzynieckiej. Remont się zakończył.


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta od poniedziałku odbierał prace na wyremontowanej kładce Zwierzynieckiej. Inspektorzy kontrolowali roboty drogowe, mostowe i nowe oświetlenie. Wszystkie zakończyły się pozytywnie i od rana 13 grudnia piesi i rowerzyści mogą już z kładki korzystać. 

Przypomnijmy. Przeprawa przez Odrę z ul. Na Grobli na Wielką Wyspę powstała w 1976 roku. Od tamtej pory nie przeszła kapitalnego remontu, a jedynie kosmetyczne odświeżanie. Most to wisząco-linowa konstrukcja rozwieszona między dwoma przyczółkami na czterech filarach. Długość przeprawy to ponad 230 metrów. Podwieszone są na niej sieci energetyczne i wodociągowe. Dlatego wiadomo było, że remont, który rozpoczął się w czerwcu, nie będzie łatwy.

Teraz remont się zakończył. Most ma odświeżony kolor, odnowiono przyczółki i całą konstrukcję. Wymieniono bariery, gotowy jest podjazd od strony zoo, który ułatwi niepełnosprawnym i rowerzystom korzystanie z przeprawy(kiedyś były tam schody). Na moście pojawiła się warstwa izolacyjna i nowa masy bitumicznej.

Generalnym wykonawcą prac jest Intop Warszawa, koszt realizacji zadania wyniesie ok 3,5 mln. zł.Zgłoś uwagę