Silver Tower Center coraz wyższy

Budynek będzie gotowy w październiku


Silver Tower Center powstaje na Placu Konstytucji 3 Maja. Obecnie trwa szklenie wyższej części obiektu. W budynku znajdzie się m.in. Hotel Ibis, który będzie miał 133 pokoje w standardzie 3,5 gwiazdek. Dodatkowo w budynku będą lokale gastronomiczne, sale konferencyjne, biura i sklepy.

– Powstający obiekt zaprojektowano jako budynek o wysokim standardzie. Składać się będzie z dwóch segmentów: części wysokiej (54,65 metra) z 14 kondygnacjami użytkowymi oraz niższej, sześciokondygnacyjnej, z usługami i handlem, a także hotelem i centrum konferencyjnym – informują przedstawiciele wykonawcy prac, spółki Karmar.

W ramach inwestycji powstanie też parking podziemny, który pomieści 184 auta. Przed budynkiem zostanie wygospodarowany plac z ławkami i terenem zielonym podobnym do tego znajdującego się przed dworcem głównym PKP. Budowa rozpoczęła się w maju 2012 roku, potrwa do października 2014 roku. Koszt inwestycji wyniesie około 113 mln złotych. Inwestorem jest ukraiński deweloper Wisher Enterprise.

Miłosz Turowski

Zgłoś uwagę