Sierpniowe mecze żużlowców Sparty Wrocław

Żużlowcy Sparty Wrocław są na dobrej drodze, aby w tym sezonie sięgnąć po mistrzostwo ligi. Podopieczni Rafała Dobruckiego po jedenastu spotkaniach zajmują pierwsze miejsce w tabeli PGE Ekstraligi i z wielką pewnością siebie mogą spoglądać na resztę stawki. W sierpniu wrocławską drużynę czekają jeszcze trzy pojedynki.


Zawodnicy Betardu Sparty Wrocław są w tym sezonie drużyną jeżdżącą bardzo równo i co ważne, walczącą do samego końca. Efektowne zwycięstwo w ostatnim spotkaniu z aktualnym mistrzem Polski drużyną Cash Broker Stal Gorzów dodało wrocławianom tylko wiatru w żagle. Na ciężkim terenie w Gorzowie podopieczni Rafała Dobruckiego z bardzo dobrym skutkiem odgryźli się przeciwnikom za porażkę z początku sezonu na własnym stadionie.

Żużlowcy Sparty pokonali Stal 49:41 i wrócili do Wrocławia z trzema oczkami na koncie, gdyż za okazałe zwycięstwo otrzymali również punkt bonusowy. To zwycięstwo pokazało, że zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska są w tym sezonie praktycznie nie do zatrzymania i nic dziwnego, że przez większość ekspertów są uznawani za faworytów do zdobycia złotego medalu drużynowych Mistrzostw Polski.

W sierpniu jeszcze trzy pojedynki

Słowo faworyt pojawia się często, ale jak podkreślają zawodnicy Sparty Wrocław, przed nimi jeszcze długa droga do końcowego sukcesu. Na razie swoją uwagę muszą skupić na ostatnich trzech spotkaniach sezonu zasadniczego, które zostaną rozegrane w sierpniu. To te pojedynki wskażą ostatecznych przeciwników Betardu w fazie play-off.

Spartanie rozpoczną od łatwego meczu

W najbliższy piątek, 4 sierpnia, wrocławianie na Stadionie Olimpijskim podejmą MR Garden GKM Grudziądz. Piątkowi przeciwnicy Spartan w ostatnim ligowym spotkaniu bez większych problemów pokonali u siebie ROW Rybnik 55:35, ale w ligowej tabeli zajmują odległe, siódme miejsce. Jak na lidera przystało, najbliższy pojedynek Betardu Sparty Wrocław powinien rozstrzygnąć się na korzyść gospodarzy i to z dość dużą przewagą. Początek tego pojedynku o godzinie 19:00.

Znana jest także godzina rozpoczęcia 13. kolejki PGE Ekstraligi. 13 sierpnia, w niedzielę, wrocławianie wyruszą w podróż do Częstochowy, gdzie zmierzą się z szóstą drużyną obecnego sezonu, miejscowym Włókniarzem. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie 4-krotkego mistrza Polski o godzinie 16:30 i również nie wydaje się być tym, z cyklu tych najbardziej wymagających.

Wisienka na torcie na koniec

Za to w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi na sympatyków „czarnego sportu” czeka prawdziwa wisienka na torcie. Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Spartanie podejmą żużlowców Falubazu Zielona Góra. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 20 sierpnia (nie jest jeszcze jednak znana godzina rozgrywania pojedynku).

Możemy być za to pewni, że mecz tych dwóch drużyn przysporzy kibicom wielu emocji. Dzisiaj  obie drużyny w ligowej tabeli dzielą tylko trzy punkty, ale pamiętajmy, że do rozegrania tego meczu pozostały jeszcze dwie ligowe batalie. Nie zmienia to jednak faktu, że z pewnością będzie to hit kolejki, na który z niecierpliwością czekają żużlowi kibice. 

Żużel: Betard Sparta Wrocław vs. MrGarden GKM Grudziądz

Żużel: Betard Sparta Wrocław vs. MrGarden GKM Grudziądz

Wydarzenia sportowe
Termin 4 sierpnia 2017 18:45

Miejsce Stadion Olimpijski

Zobacz
Zgłoś uwagę