Siedem rowerów dla urzędników miejskich

Urzędnicy będą mogli jeździć służbowo na dwóch kółkach

 • Rowery dla urzędników Wrocław

  Nowe jednoślady wypróbował wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki

 • Rowery dla urzędników Wrocław

  Z nowych rowerów urzędnicy będą mogli korzystać już od przyszłego tygodnia

 • Rowery dla urzędników Wrocław

  Siedem rowerów wyposażonych w dwustronne sakwy oraz zapięcia typu U-lock.

 • Rowery dla urzędników Wrocław

  Każdy rower jest oznakowany i ma z daleka widoczny indywidualny numer

 • Rowery dla urzędników Wrocław

  Trzy rowery otrzymają pracownicy rozwożący korespondencję, dwa będą przy budynkach przy ulicach Zapolskiej, Bogusławskiego, Świdnickiej oraz po jednym przy Nowym Targu i przy Sukiennicach


Siedem rowerów wyposażonych w dwustronne sakwy oraz zapięcia typu U-lock. Z takich pojazdów już w przyszłym tygodniu mogą korzystać urzędnicy z magistratu. Pojazdy właśnie trafiły do pracowników sekcji ds. ruchu rowerowego w UM.

– Trzy rowery otrzymają pracownicy rozwożący korespondencję, dwa będą przy budynkach przy ulicach Zapolskiej, Bogusławskiego, Świdnickiej oraz po jednym umieścimy przy Nowym Targu i przy Sukiennicach – mówi Artur Wesołowski z sekcji ds. rozwoju ruchu rowerowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

- Zachęcamy ciągle do jazdy na rowerze poprzez różnego rodzaju akcje, czy rozwijanie infrastruktury i bylibyśmy hipokrytami gdybyśmy nie umożliwili tego także pracownikom urzędu – dodaje Wesołowski. Zainteresowanie urzędników już jest duże, a jeśli wiosną okaże się, że pomysł się sprawdził, mają pojawić się kolejne jednoślady.

Rowery dla urzędnika mają widoczny indywidualny numer, koła w rozmiarze 26'', uchwyty z tyłu i z przodu do przewożenia bagażu. Jest to jednoślad bardzo wytrzymały i doskonały do poruszania się po mieście.

- Jazda rowerem oszczędza nie tylko środowisko i pieniądze ale także czas – podkreśla Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w Urzędzie Miejskim Wrocławia. – Trasę rowerem np. z naszego biura przy ul. Zapolskiej do siedziby ZDiUM przy ul. Długiej pokonuję około 15 minut, żadnym innym środkiem transportu takiego wyniku nie osiągnę – dodaje Chojnacki.

Cena zakupu rowerów dla urzędnika wraz z wyposażeniem to 19775 zł. Pojazdy dostarczyła firma Rowerystylowe.pl

Arkadiusz CichoszZgłoś uwagę