Siatkarze KFC Gwardii także kończą sezon

KFC Gwardia Wrocław nie dokończy obecnego sezonu. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA, która zarządza także rozgrywkami pierwszoligowymi, podjął decyzję o zakończeniu sezonu i sklasyfikowaniu zespołów na podstawie tabeli z 14 marca. Jednocześnie nie przyznano mistrzostwa Krispol 1. ligi, ale dwa najlepsze zespoły mogą zgłosić akces do rywalizacji w PlusLidze.

  • fot. Gwardia Wrocław

    fot. Gwardia Wrocław


KFC Gwardia Wrocław ostatecznie zajęła więc piąte miejsce w rozgrywkach, wygrywając 14 z 25 spotkań. Wyżej od wrocławian znalazły się tylko Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała (z prawem do przystąpienia do procesu licencyjnego PlusLigi) oraz Politechnika Lublin i Krispol Września. Z ligą żegnają się Chrobry Głogów i SMS PZPS I Spała, które już wcześniej zostały zdegradowane.

Zdziwieni zakończeniem ligi

– Szczerze mówiąc jesteśmy bardzo zdziwieni tą informacją, gdyż po zawieszeniu rozgrywek poinformowano nas (oficjalnym pismem), że posiedzenie Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. zaplanowane jest na czwartek, 26 marca, a do tego czasu nie zostaną podjęte żadne decyzje. Niestety o decyzjach władz ligi dowiedzieliśmy się... za sprawą facebookowego konta, co według nas jest po prostu nieprofesjonalne – poinformował klub z Wrocławia w mediach społecznościowych.

Wrocławianie wskazują także, że ostateczna klasyfikacja jest dla nich krzywdząca, bo nie zdążyli rozegrać swojego spotkania, a czekał ich mecz z outsiderem rozgrywek. W przypadku zwycięstwa, mogli przesunąć się na czwarte miejsce.Zgłoś uwagę