Siatkarze Gwardii Wrocław wracają do Orbity

Prawie 12 lat czekali kibice siatkówki na powrót męskiej Gwardii Wrocław do Hali Orbita. To, co jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się mało realne, 21 lutego stanie się faktem podczas spotkania ze Stalą Nysa. Trwa sprzedaż biletów na ten mecz.

  • Fot. materiały prasowe #VolleyWrocław

    Fot. materiały prasowe #VolleyWrocław


Ostatni raz w Orbicie wrocławskich siatkarzy można było oglądać w 2007 roku, gdy zespół występował jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej – Polskiej Lidze Siatkówki. Po spadku z ekstraklasy Gwardia przez wiele lat grała w hali przy ulicy Krupniczej. W ostatnich tygodniach zespół siatkarzy musiał jednak wyprowadzić się ze swojego dotychczasowego domu (o sytuacji Gwardii Wrocław i hali przy ul. Krupniczej więcej przeczytasz tutaj).

Ostatnie mecze w roli gospodarza Gwardziści rozgrywali więc w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Wojciecha z Brudzewa. Teraz przyjdzie czas na popularną Orbitę, drugi po Hali Stulecia największy tego typu obiekt w mieście.

– Konieczność wyprowadzki zespołu pierwszoligowców z legendarnej hali przy Krupniczej, nie była obojętna miejskim władzom. Dzięki temu rozmowy z zarządcą Orbity, Spartanem, były owocne – informuje Maciej Piasecki, rzecznik prasowy KS Gwardia Wrocław.

I liga mężczyzn: KS Gwardia Wrocław vs. Stal Nysa

I liga mężczyzn: KS Gwardia Wrocław vs. Stal Nysa

Wydarzenia sportowe
Termin 21 lutego 2019 18:30

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

Ze względu na spore zainteresowanie samym meczem, rywalizacją z niedaleko położoną Nysą i mocnym zespołem Stali (obecnie trzecie miejsce w tabeli I ligi), klub uruchomił dodatkowo przedsprzedaż internetową biletów. Za sprawą serwisu Ticketik.pl można już nabywać wejściówki. Ceny biletów wynoszą 10 i 15 złotych.Zgłoś uwagę