Siatkarki #VolleyWrocław zaczynają nowy sezon LSK

Już w najbliższy weekend wyjazdowym spotkaniem z E.Leclerc Radomką Radom siatkarki #VolleyWrocław rozpoczną zmagania w nowym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Tuż przed startem ligowych rozgrywek zawodniczki zaprezentowały się kibicom. Podczas przedsezonowej konferencji – oprócz seniorskiej siatkówki – nie zabrakło także informacji o grupach młodzieżowych Fundacji Kraina Siatkówki.


Spotkanie i oficjalną prezentację wszystkich drużyn występujących pod szyldem #VolleyWrocław zaplanowano w siedzibie partnera wrocławskich siatkarek – salonie Mercedes-Benz Grupa Wróbel przy ul. Granicznej. – Miasto Wrocław już od dłuższego czasu wspiera siatkówkę i bardzo się cieszymy, że siatkarska ekstraklasa kolejny rok gości w stolicy Dolnego Śląska. Miejmy nadzieję, że uda nam się przygotować podwaliny pod dalszy spokojny byt. Siatkarki #VolleyWrocław mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony miasta – podkreślił Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji UMW.

Kilka chwil później na scenie zaprezentował się pierwszy zespół #VolleyWrocław, który już w sobotę rozpocznie kolejny sezon LSK. W składzie wrocławianek znalazło się 11 siatkarek.

– Okres przygotowawczy minął nam bardzo dobrze, zrealizowaliśmy wszystkie założenia. Dużo pracowaliśmy zespołowo, mamy potencjał i spore możliwości. Jeżeli chodzi o cel zespołowy, to jest nim stały rozwój, radość z gry i osiąganie jak największej liczby sukcesów – ostatnie tygodnie podsumował Marek Solarewicz, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Skład #Volley Wrocław na sezon 2018/2019:

  • Przyjmujące: Roksana Wers, Klaudia Felak, Karolina Piśla, Natalia Murek
  • Atakująca: Aleksandra Rasińska
  • Środkowe: Magdalena Soter, Anna Łozowska, Aleksandra Gancarz
  • Rozgrywające: Weronika Wołodko, Natalia Gajewska
  • Libero: Karolina Pancewicz, Magdalena Kuziak

Ligowe zmagania wrocławianki rozpoczną już w najbliższą sobotę – wyjazdowym spotkaniem w Radomiu. Pierwszy mecz przed własną publicznością już za tydzień – 10 listopada z wicemistrzem Polski ŁKS Commerceon Łódź.

Fundacja Kraina Siatkówki

Podczas drugiej części konferencji przedstawiono także struktury Fundacji Kraina Siatkówki. Ważnym elementem jest projekt Volleymanii przeznaczony dla najmłodszych adeptek siatkówki.

– Kraina Siatkówki to duży projekt. Przede wszystkim stawiamy na siatkarski rozwój różnych grup młodzieżowych wśród dziewczyn, ale wspieramy też młodych zawodników Gwardii. Udało nam się wypracować projekt Volleymania, bo spośród Basketmanii i Footballmanii wyraźnie brakowało siatkarskiego akcentu. Zależy nam nie tylko na zdobywaniu tytułów mistrzowskich, ale przede wszystkim na budowie dużego, siatkarskiego świata – powiedział Michał Jaros, Członek Rady fundacji Kraina Siatkówki.

Celem członków fundacji jest wyszukiwanie najzdolniejszych młodych siatkarek z całego Dolnego Śląska i budowanie utalentowanego zaplecza pod przyszłe seniorskie zespoły. W zeszłym sezonie m.in. wrocławskie juniorki zdobyły wicemistrzostwo Polski. W sumie pod szyldem #VolleyWrocław występuje obecnie pięć zespołów młodzieżowych – trzy drużyny młodziczek, a także kadetki oraz juniorki. Najzdolniejsze zawodniczki mają szansę na rywalizację na poziomie II ligi. Sponsorem tytularnym drużyny II-ligowej jest niedawny właściciel pierwszej drużyny – grupa Impel.Zgłoś uwagę