Sezon zakończony. #VolleyWrocław utrzymał się w lidze

Sezon Ligi Siatkówki Kobiet został przedwcześnie zakończony ze względu na pandemię koronawirusa. To oznacza, że siatkarki #VolleyWrocław nie przystąpią do rywalizacji o pozostanie w elicie, bo zostały sklasyfikowane na 11. miejscu.

  • fot. Volleyball Wrocław

    fot. Volleyball Wrocław


Sezon został zakończony po rundzie zasadniczej, czyli po 22 kolejkach. Wrocławianki zajęły 11. lokatę i planowo czekało je starcie z Wisłą Warszawa o pozostanie w gronie najlepszych. Ostatecznie jednak do tej rywalizacji nie dojdzie – z ligi spada warszawska Wisła, która nie wygrała w tym sezonie żadnego meczu.

W kwestii osiągnięć medalowych – złoto trafiło do siatkarek Chemika Police, które w tabeli zaledwie o jedno „oczko” wyprzedziły Developres SkyRes Rzeszów. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź. #VolleyWrocław w 22 meczach odniósł sześć wygranych (po dwie w stosunku 3:0, 3:1 i 3:2), co dało mu ostatecznie 17 punktów.

To nie koniec sezonu

Zakończenie rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet nie oznacza dla wrocławianek zakończenia sezonu. Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska pozostaną aktywne marketingowo – obecnie zdalnie, a gdy na to pozwoli sytuacja epidemiczna – powrócą do swoich marketingowych obowiązków we Wrocławiu.Zgłoś uwagę