Sevibus zakupił 5 nowych autobusów

Pasażerowie podróżujący liniami strefowymi 908 i 930 mają powody do zadowolenia. Firma Sevibus, która podpisała z Wrocławiem umowę na obsługę tych tras zakupiła 5 nowych, klimatyzowanych autobusów.

  • Takie autobusy będą obsługiwały od 29 lipca linie 908 i 930.(fot. Sevibus)


Sevibus będzie obsługiwał linię 908 i nową linie 930 od 29 lipca. Pierwsza kursuje do Psar i Szymanowa, druga będzie kursowała z  pętli  Kromera  przez  ulicę  Boya  Żeleńskiego, Kasprowicza, Żmigrodzką i Kamieńskiego do Krzyżanowic. Przewoźnik podpisał już umowę z miastem w tej sprawie. Poszyły za tym również zakupy. Sevibus nabył 5 nowych, klimatyzowanych autobusów dedykowanych pod te linie. Są to czeskiej produkcji SOR-y. Pojazdy pomalowane są w barwy wrocławskiej komunikacji. Był to jeden z wymogów zamawiającego. Różnić się będą jednak od malowania miejskich autobusów MPK obecnością herbów obu gmin na bocznych burtach pojazdów.

Autobusy są wyposażone w klimatyzację przedziału pasażerskiego. Będzie na pewno chłodniej w upalne dni.  

Sevibus podkreśla, że do czasu utraty ważności honorowane będą bilety okresowe innych przewoźników obowiązujące na dotychczasowych liniach.
A więc zarówno bilety międzygminne (które można nabyć obecnie na komunikację międzygminną czy też na linię 908), jak również zakodowane na URBANCARD obowiązujące na linię 130 (do Krzyżanowic). Tak więc nie ma potrzeby wymiany wcześniej zakupionych biletów.

Umowa firmy Sevibus na obsługę tych dwóch linii została podpisana na 3 lata. Łącznie przewoźnik w tym czasie pokona 1,2 miliona wozokilometrów. Zgłoś uwagę