Wrocławska Rada Miejska z nowym przewodniczącym

Sergiusz Kmiecik został nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia. Zastąpił Bohdana Aniszczyka, który z powodów osobistych zrezygnował z tego stanowiska.

  • Sergiusz-Kmiecik

    Sergiusz Kmiecik, przewodniczący RM Wrocławia, źródło: zapis wideo z obrad

  • Sergiusz-Kmiecik

    Sergiusz Kmiecik, fot. UM Wrocławia


8 lipca, miejscy radni podczas sesji Rady Miejskiej Wrocławia na nowego Przewodniczącego RM Wrocławia wybrali Sergiusza Kmiecika z Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka. Za jego kandydaturą głosowało 19 radnych. 

– Dziękuję za ten wybór. Chcę, aby każdy radny zjandował we mnie wsparcie w Radzie Miejskiej – powiedział tuż po wyborze na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej, Sergiusz Kmiecik.

Sergiusz Kmiecik zastąpi Bohdana Aniszczyka, który ze względów prywatnych i zdrowotnych zrezygnował z tej funkcji.  

– Musze przyznać, że praca przewodniczącego jest bardzo absorbująca. A poza tą funkcją cały czas jestem aktywny także w kilku instytucjach i nie chciałbym z tego zrezygnować, tylko jeszcze bardziej się w te działania zaangażować. Poza tym, mój stan zdrowia nie pozwala mi komfortowo prowadzić obrad – mówi Bohdan Aniszczyk.

Bohdan Aniszczyk w Radzie Miejskiej Wrocławia zasiada od jej pierwszej kadencji, czyli od maja 1990 r. Natomiast na przewodniczącego RM wybrany został 30 kwietnia 2021 r., podczas nadzwyczajnej sesji.

Czytaj też: Radny Bohdan Aniszczyk: Miałem poczucie, że wspólnie budujemy Polskę

Radni wybrali Ewę Wolak na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, a Jarosława Charłampowicza na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.Zgłoś uwagę