Scrum City Game, czyli dwa w jednym

Nietypowe szkolenie. Niebanalna gra. Wspaniała zabawa. Taka właśnie jest Scrum City Game – pierwsza gra ucząca niesamowicie popularnej metody Scrum. 13 września gra po raz drugi odbędzie się we Wrocławiu, na terenie Wyższej Szkoły Bankowej. Tym razem tematem przewodnim są startupy. 

  • scrum city game

    Organizatorzy gry i szkolenia


Podczas Scrum City Game można się wiele nauczyć, ale też bardzo dobrze się bawić. Kilkudziesięciu uczestników przez cztery godziny spróbuje w zespołach stworzyć najlepszego startupa. Na przeszkodzie stoi nieubłagany czas, wymagający klienci i kurczące się zasoby. Tak pokrótce można by opisać to nietypowe szkolenie, organizowane przez ekspertów metod zwinnych (Agile) oraz Wrocławskie Gry Miejskie.

Korzyści

– Dzięki jasnym celom i rywalizacji sprawiamy, że prosta symulacja wciąga uczestników całkowicie. Za pierwszym razem gracze stworzyli niesamowite produkty, a przede wszystkim zorganizowali zaangażowane i kreatywne zespoły w przeciągu kilkudziesięciu minut – wyjaśnia założenia gry Jakub Tabisz, współorganizator Scrum City Game.

Podczas gry uczestnicy pracują w ośmio-, dziesięcioosobowych zespołach. Nad pracą zespołową czuwają profesjonalni Scrum Masterzy. Jedną z kluczowych ról w każdym zespole odgrywa Product Owner, odpowiedzialny m.in. za wynik finansowy przedsięwzięcia oraz za bezpośredni kontakt z klientami. Łatwo znaleźć tu dużo podobieństw do pracy w dużych i małych korporacjach. Symulacja zapewnia jednak przeżycie całego procesu – od idei do gotowego produktu w pigułce.

Scrum City Game to przede wszystkim kontakty, nauka i kreatywna zabawa. Po kilku godzinach powstają najprawdziwsze cudeńka, a drużyny są niesamowicie zżyte ze sobą. dodaje Jakub Tabisz.

Dlaczego warto zagrać w Scrum City Game?

  • Scrum City Game to profesjonalne szkolenie

Każdy uczestnik dołącza do drużyny, która ma za zadanie stworzyć najlepszy produkt i zadowolić swoich klientów. Czyli dokładnie jak w rzeczywistości – zasymulowane są wszelkie trudności, problemy i wyzwania stojące przed zespołem. Zespoły mają przydzielonego doświadczonego Scrum Mastera, który wspiera w przejściu całego procesu. Po każdym etapie i pod koniec gry następuje podsumowanie.

  • Scrum City Game to kontakty

W grze uczestniczy kilkudziesięciu kreatywnych ludzi, pracowników wielkich i małych firm, kierowników i menedżerów. Nowe znajomości, można wykorzystać także poza grą.

  • Scrum City Game to pomysły

W trakcie gry można zaryzykować i przetestować swoje możliwości, spróbować nietypowych rozwiązań i dróg dojścia do celu. Trudno sobie wyobrazić bardziej twórczą sytuację.

  • Scrum City Game to praca zespołowa

Gra pozwala udoskonalić umiejętności pracy zespołowej i na sucho rozwiązywać różne sytuacje kryzysowe.

  • Scrum City Game to dobra zabawa

Scrum City Game to szkolenie przeprowadzone z luźny, ciekawy i intensywny sposób. Przyjemne z pożytecznym.

Na Scrum City Game można zapisywać się na stronie

mawi

 Dołącz do bazy startupów Wrocław! 

 

 

 

Zgłoś uwagę