Owoce dla …owiec

Wrocławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt potrzebuje … owoców i warzyw. Nie oznacza to jednak, że kociaki i psiaki przechodzą na wegetarianizm. Warzywa potrzebne są dla innych mieszkańców placówki – sześciu owiec, jednej świnki i całego stada kaczek.


Na swoim facebookowym profilu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zamieściło właśnie post:

„Nasze owce oraz świnia Malwinka chętnie przyjmą warzywa i owoce takie jak: jabłka, marchewki, pomidory, kukurydza i inne (byleby nie kapusta ;) ). Może ktoś z Was mógłby i chciałby podzielić się z nimi takimi smakołykami?”

Owieczki w schronisku zamieszkały jakiś czas temu. Stadko zostało znalezione na peryferiach miasta. Mimo, ogłoszeń nikt się po owce, nie zgłosił, więc otrzymały status rezydentów wrocławskiego schroniska. Są jednak dosyć płochliwe. Tego znowu nie można powiedzieć o innej rezydentce – śwince Malwince, która jest prawdziwym pieszczochem i chętnie nadstawia ryjek do głaskania.

W schronisku spotkamy też sporo ptactwa. Najliczniejszą grupę stanowią kaczki. One także nie boją się ludzi, a wychowane przez opiekunów małe kaczątka, traktują ich jak rodziców i podążają za nimi krok w krok.

To właśnie te zwierzaki potrzebują wegetariańskiej diety. Schronisko przyjmie więc warzywa i owoce. Jeśli na waszych ogródkach jest sporo warzyw i możecie się nimi podzielić – zwierzęta będą bardzo wdzięczne. Także sklepy, którym warzywa i owoce „nie zejdą” zamiast wyrzucać je na śmietnik mogą podarować je tym sympatycznym głodomorom.

Dary możecie przynosić do schroniska, przy ul. Ślazowej 2, czynne jest od 8:30 do 16:30. Dary można przywozić także po tej godzinie – i zostawić je u ochrony.

Zgłoś uwagę