Saunamistrzowie z Aquaparku ponownie w polskiej czołówce

Na unikatowych Mistrzostwach Saunamistrzów Ekstremalnych Hot Summer w Kuniowie bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele wrocławskiego Aquaparku. To nowoczesna formuła zawodów, łącząca w sobie artystyczną wirtuozerię z wygenerowaniem jak najwyższej temperatury.

  • fot. Aquapark Wrocław


13-14 maja w Kuniowie odbyły się Mistrzostwa Saunamistrzów Ekstremalnych Hot Summer. To jedyna tego typu impreza w Polsce, a jej innowacyjność formuły polega na tym, że mistrzowie muszą wykazać się nie tylko perfekcyjnymi umiejętnościami w zakresie rozprowadzania gorącego powietrza w pomieszczeniu saunowym, artystyczną wirtuozerią w doborze muzyki i choreografii oraz idealnym wyczuciem w łączniu zapachów, ale także muszą pokazać umiejętność wygenerowania jak najwyższej temperatury przy wykorzystaniu takiej samej ilości wody i lodu, jak pozostali zawodnicy.

Nowe utrudnienia pozwalają dogłębniej sprawdzić kunszt saunamistrzów, ale jak się okazało, najnowsza formuła konkursu przyciągnęła do Kuniowa czołówkę polskich saunamistrzów, a rywalizacja okazała się niezwykle zacięta.

Wrocławianie spisali się doskonale. Vasyl Hrebiennyk z teamu Aquapark zakończył zawody na drugim miejscu, otrzymując także nagrodę publiczności. a na szóstej pozycji uplasował się inny saunamiastrz z Wrocławia Bogdan Lysenko.

 Tak naprawdę saunamistrzem zostałem zupełnie przypadkiem. Szukałem pracy w charakterze ratownika, ale ostatecznie trafiłem do strefy saun. To było niezwykłe odkrycie, a świat ceremonii zapachowych wciągnął mnie zupełnie. Doceniony przez jury pokaz był inspirowany Afryką, dlatego też sięgnąłem po zapach drzewa cedrowego, afrykańskich owoców i ziół. Na pewno będę chciał nadal rozwijać swoją pasję – mówi Vasyl Hrebiennyk.

Mistrzów ceremonii saunowych można spotkać codziennie w Saunarium Aquaparku Wrocław. Co więcej, trwa także rekrutacja do zespołu saunamistrzów, także każdy zainteresowany może spróbować swoich sił w tej nietypowej, ale jak się okazuje ciekawej przygodzie.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych saunamistrzów, których starania doceniają klienci wrocławskiego Aquaparku. Muszę przyznać, że często odbieramy pochwały od naszych gości, a jak widać, ich popularność wykracza już także poza bramy naszego miasta – podsumowuje Anna Hejno, rzeczniczka prasowa wrocławskiego Aquaparku.Zgłoś uwagę