Sasa Borovnjak w koszykarskim Śląsku

26-letni środkowy, mierzący 206 cm wzrostu Sasa Borovnjak został nowym środkowym ekipy Mihajlo Uvalina. Serb jest absolwentem Uniwersytetu Penn State, który ostatnie 2 lata spędził w klubach greckich i hiszpańskich. 

  • Sasa Borovnjak we wrocławskim WKS

    materiały prasowe


Sasa Borovnjak to młodszy o 3 lata brat znanego z występów w Polsce Dejana Borovnjaka, który ze Stelmetem Zielona Góra, trenowanym przez Mihajlo Uvalina, zdobył w sezonie 2012/13 mistrzostwo Polski.

Nowy zawodnik Śląska uczęszczał do szkoły średniej w USA, a studiował w Penn State - uniwersytecie NCAA 1. W ostatnim roku gry na uczelni notował średnio 7 punktów i 4 zbiórki.

Po zakończeniu studiów Borovnjak podpisał kontrakt z greckim Ikarosem Kallitheas, skąd w grudniu 2013 odszedł do hiszpańskiej Gran Canarii. W ubiegłym roku reprezentował barwy klubu Zarnotza Saskibaloi Taldea wystepującego w lidze LEB Silver - trzeciej lidze hiszpańskiej.

Borovnjak z miejsca stał się w niej jednym z najlepszych graczy notując średnio 15 punktów, 7 zbiórek i 1 asystę w 33 meczach, a branżowy serwis Eurobasket.com wybrał go po sezonie na najlepszego gracza zagranicznego tamtejszych rozgrywek oraz wybrany do najlepszej piątki całej ligi.

Sasa zdecydował się na przejście do trzeciej ligi hiszpańskiej po to, by się całkowicie odbudować i z pewnością mu się to  udało. Teraz chce wrócić do notesów skautów z najlepszych lig Europy poprzez występy w naszym Śląsku.  - To gracz ze  sporym wachlarzem umiejętności - po dobrej uczelni w USA, mający za sobą grę w najsilniejszej lidze Europy i minuty przeciwko  naprawdę silnym ekipom. Liczymy, że pokaże się w TBL z jeszcze lepszej strony niż jego starszy brat kilka sezonów temu  - komentuje podpisanie przez Borovnjaka kontraktu w Śląsku prezes sekcji Maciej Zieliński.

Dotychczasowy skład drużyny Śląska w sezonie 2015/2016: Rashad Madden/ Norbert Kulon/Artur Wnętrzak/ Kamil Chanas/ Michał Jankowski/ Maksym Kulon/ Vitaly Kowalenko/ Mateusz Jarmakowicz/ Sasa Borovnjak

Zgłoś uwagę