SAS – z Wrocławia do Kopenhagi

W tym sezonie Skandynawskie Linie Lotnicze SAS wprowadziły większe i nowocześniejsze samoloty na loty Wrocław – Kopenhaga. W okresie wakacyjnym połączenie było czasowo zawieszane, ale od połowy sierpnia loty znowu są dostępne.

  • samolot-sas

    Pasażerowie podróżujący liniami SAS z Wrocławia mają aktualnie 12 połączeń tygodniowo do Kopenhagi, fot. SAS


Pasażerowie podróżujący liniami SAS z Wrocławia mają aktualnie do dyspozycji 12 bezpośrednich połączeń tygodniowo do Kopenhagi: dwa dziennie od poniedziałku do piątku oraz po jednym w sobotę i niedzielę. Dzięki porannym wczesnym wylotom oraz późnym powrotom pasażerowie mają możliwość podróży do i z miast w Skandynawii i Europie nawet w ciągu jednego dnia. Rejsy obsługiwane są przez nowoczesne odrzutowe CRJ900 NextGen zabierające na pokład 88 osób.

Przez Kopenhagę – biznesowo lub na wakacje

Dzięki dużej częstotliwości lotów z Wrocławia do Kopenhagi i dogodnie skomunikowanym połączeniom do Skandynawii i licznych miast w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, wielu pasażerów wrocławskiego portu lotniczego wykorzystuje kopenhaski port Kastrup, jako wygodne lotnisko tranzytowe. Główny „hub” SAS-u jest największym portem lotniczym Skandynawii i jednocześnie jednym z największych lotnisk przesiadkowych w Europie Północnej, z 25.6 milionami pasażerów obsłużonych w 2014 roku. Niewątpliwie lotnisko to jest też obiektem o wyjątkowym charakterze. Rokrocznie jest laureatem prestiżowych nagród, przyznawanych zarówno przez podróżnych, jak i ekspertów branży lotniczej.

Wśród doskonale skomunikowanych z Wrocławiem miast skandynawskich największą popularnością cieszą się na przykład Sztokholm, Oslo, Helsinki, Bergen czy Stavanger. SAS od lat wychodzi naprzeciw potrzebom pasażerów podróżujących do Europy zarówno turystycznie, jak i w celach biznesowych. Korzystając z porannego połączenia (godz. 6:15) przez Kopenhagę, pasażerowie mogą dotrzeć na zaplanowane przed południem spotkanie służbowe. Przyloty np. do Brukseli, Genewy, Paryża, Dusseldorfu, Hamburga, Amsterdamu, Birmingham, Manchesteru czy Aberdeen pozwalają na efektywne zaplanowanie czasu w podróży służbowej, którą można zamknąć w jednym dniu (powrót do Wrocławia o godz. 0:05), a to pozwala znacznie zmniejszyć koszty pobytu za granicą.

Podróżujący z Wrocławia są również jednymi z tych, którzy przesiadając się wygodnie w Kopenhadze lecą z SAS dużo dalej – na przykład do Nowego Jorku czy Waszyngtonu. Warto dodać, że właśnie na trasach do Stanów Zjednoczonych pasażerowie mogą korzystać z sukcesywnie wprowadzanych na poszczególnych kierunkach amerykańskich, ultranowoczesnych (po generalnej modernizacji kabiny) maszyn.

Na zakupy w Kopenhadze

Warto zaznaczyć, że leżący blisko centrum Kopenhagi port Kastrup jest bardzo dogodnie skomunikowany z miastem. Z hali przylotów można przejść na peron kolei lub do stacji metra a przejazd do centrum zajmuje tylko 20 minut. Ponadto w terminalu znajduje się mnóstwo restauracji i barów, a także jedno z najlepszych centrów zakupowych w Europie, oferujące produkty wolnocłowe, oraz zarówno najbardziej luksusowe marki, jak i towary na każdą kieszeń. Realizowany obecnie projekt rozbudowy portu pozwoli jeszcze bardziej usprawnić poruszanie się po lotnisku i zwiększyć liczbę obsługiwanych podróżnych.

Zgłoś uwagę