Sage Francis zarapuje w Firleju

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada, mistrz poetyckiego slamu, Sage Francis, zaprezentuje swoją twórczość przed publicznością wrocławskiego klubu Firlej. Występ Amerykanina jest częścią serii koncertów „Before Asymmetry”, zapowiadających przeszłoroczny Asymmetry Festival 2015.


Sage Francis uważany jest powszechnie za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych.  Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych „praojcem indie-hopu”, zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał „Scribble Jam” – kto wie czy nie najważniejszą imprezę freestyle’ową w Ameryce. Kluby, w których raper występuje, zapełniane są po same brzegi. Fani cenią go najbardziej za artystyczną odwagę, zjadliwy i bezpośredni komentarz społeczno-polityczny, występujący w jego utworach na równi z językiem poetyckim. Amerykanin wydał do tej pory 6 albumów studyjnych, a ostatni z nich – „Cooper Gone” – swoją premierę miał na początku czerwca 2014 roku.

Koncert Sage’a Francisa stanowi rozgrzewkę przed przyszłoroczną edycją Asymmetry Festival. Zaledwie sześć dni po występie Amerykanina, 28 listopada, w ramach serii imprez z cyklu „Before Asymmetry” wystąpi w Firleju włoskie trio free jazzowo –eksperymentalne, Zu.

Przypomnijmy, że nadchodząca 6. edycja Asymmetry Festival odbędzie się w dniach 30 IV – 3 V 2015 r. we Wrocławiu. Impreza wraca do macierzystego klubu Firlej oraz zagości w nowym miejscu – synagodze pod Białym Bocianem.

Start: 20:00 Bilety: 39 zł do 21 listopada, 45 zł w dniu koncertu. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Zgłoś uwagę