Zaczął się Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Filmy z całego świata będzie można zobaczyć w kinie Nowe Horyzonty w ramach 3. edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W podróże filmowe będzie można wybrać się od 17 do 25 września. 


Widzowie będą mogli oglądać ponad 50 produkcji i pełno-, i krótkometrażowych z całego świata. Spośród nich osiem filmów będzie walczyć o tytuł tego najlepszego. Wśród festiwalowych hitów znajdą się m.in. dwa filmy prosto z tegorocznego Berlinale, pokazywane w sekcji Genaration: film otwarcia – „Sonia” – ekranizacja znanej polskim czytelnikom książki „Sonia śpi gdzie indziej” Piji Lindenbaum oraz „Wielka wyprawa Molly” – animacja o dzielnej Molly, wyruszającej w podróż na magiczną, smoczą wyspę.

Na ekranie pojawi się tegoroczny kandydat do Oscara ze Studia Ghibli – „Marnie, przyjaciółka ze snów”. Pokazane zostaną także inne tytuły słynnego, japońskiego studia: od uwielbianego przez najmłodszych „Mojego sąsiada Totoro”, po zdobywcę Oscara, historię dla trochę starszych widzów – „Spirited Away: W krainie bogów”.

Bilety kupić można w kasach kina Nowe Horyzonty i na www.kinonh.pl. 

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Różne / Familijny / Wydarzenie kinowe / Dla dzieci / Dla wszystkich / Dla rodziców
Termin od 17 września 2016 do 25 września 2016

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Zgłoś uwagę