Są jeszcze wolne miejsca na Politechnice Wrocławskiej

W piątek, 25 września, na Politechnice Wrocławskiej wystartuje trzeci i ostatni w tym roku nabór na studia. Są jeszcze wolne miejsca m.in. na budownictwie, technologii chemicznej oraz inżynierii środowiska.

  • Politechnika Wrocławska

    fot. Politechnika Wrocławska


Wszyscy, którzy chcieliby studiować na Politechnice Wrocławskiej, mają jeszcze na to szansę. W najbliższy piątek, 25 września, rozpoczyna się rejestracja kandydatów w systemie uczelni. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się w czwartek, 1 października o godz. 13.00. Chwilę później ogłoszona zostanie lista przyjętych.

Miejsca są jeszcze na każdym z politechnicznych wydziałów oraz trzech filiach w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

– Pandemia koronawirusa spowodowała spore przesunięcia w terminach matur, a co za tym idzie także naboru na studia – tłumaczy Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr. – Dlatego postanowiliśmy, że ostatnia rekrutacja odbędzie się w momencie, gdy osoby zdające poprawkowe egzaminy dojrzałości poznają swoje wyniki. Z myślą o nich opóźniliśmy też początek zajęć dla „pierwszaków”. Obiecaliśmy w maju, że na nich poczekamy i to właśnie robimy!

Jest w czym wybierać

We wrześniowej ofercie można wybierać z 42 kierunków studiów. Wśród nich znalazło sięm.in. budownictwo, które od lat przewodzi w rankingach na najlepszy tego typu kierunek w Polsce (według rankingu Fundacji Perspektywy).

Miejsca są jeszcze też na Wydziale Chemicznym, na którym prof. Marcin Drąg i jego zespół prowadzi zaawansowane badania nad lekiem na COVID-19. Aplikować można również na Wydział Inżynierii Środowiska, gdzie naukowcy wspólnie ze studentami walczą m.in. z problemem smogu, a także na górnictwo, geologię oraz elektrotechnikę czy informatykę stosowaną.

– Nadal prowadzimy rekrutację nawet na te kierunki, na które zgłosiło się bardzo wielu chętnych – wyjaśnia Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. – Część kandydatów nie złożyła na czas dokumentów, a inni zrezygnowali już po ich przyniesieniu. Stąd nowa pula wolnych miejsc – tłumaczy.

Pełną listę dostępnych kierunków i więcej informacji można znaleźć na stronie uczelni.

Nauczanie hybrydowe

Przypomnijmy, decyzją władz uczelni semestr zimowy rozpocznie się w mieszanej formie nauczania. Zajęcia laboratoryjne i ćwiczenia będą głównie realizowane stacjonarnie, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Natomiast wykłady w większości zostaną przeniesione do sieci i będą prowadzone online.

O ostatecznej formie poszczególnych zajęć będą decydować dziekani wydziałów PWr.Zgłoś uwagę