Są jeszcze bilety na Pendolino na święta

W systemie rezerwacyjnym Intercity ciągle są dostępne bilety na Pendolino (Wrocław-Warszawa) na Wigilię i święta Bożego Narodzenia.. Jednak kto się zdecyduje na ich zakup, dopiero teraz może zapomnieć o minimalnych cenach - bilet na drugą klasę w jedną stronę kosztuje od 135 zł.


Na tegoroczne święta klienci PKP Intercity dojadą dużo szybciej niż rok temu. Podróż z Wrocławia do stolicy po uruchomieniu pociągu Pendolino to 3 godziny i 42 minuty. Jednak przewozy międzymiastowe to nie tylko Pendolino, dlatego Intercity wzmocni też inne pociągi kursujące na najpopularniejszych trasach. Od 18 grudnia 2014r. do 8 stycznia 2015r. PKP Intercity wzmocni około 80 pociągów, zapewniając ponad 40 tys. dodatkowych miejsc dla pasażerów.

 - Jesteśmy dobrze przygotowani na świąteczne podróże. Na przejazdy do 24 grudnia sprzedaliśmy już ponad 160 tys. biletów. Poza atrakcyjnymi czasami jazdy, zapewnimy także dodatkowe miejsca w pociągach oraz wsparcie informatorów mobilnych na największych dworcach - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Zachęcam osoby planujące podróż np. na sylwestra do wcześniejszego zakupu biletu oraz do sprawdzania frekwencji w pociągach na stronie www.intercity.pl – dodaje.

Niestety pasażerowie, którzy zostawili zakup biletów na ostatnią chwilę, nie mogą liczyć na najniższe ceny, czyli 59 zł. 22 grudnia bilet na przejazd w Wigilię do Warszawy kosztował w drugiej klasie 135 zł, w pierwszej 195 zł. Okazji cenowych można jeszcze szukać bliżej terminów sylwestrowych. Bilety na pociągi PKP Intercity są dostępne w kasach, biletomatach, internecie oraz poprzez aplikacje mobilne np. SkyCash. Warto pamiętać, że na pokład Pendolino można wejść wyłącznie z ważnym biletem.
Informacje o ruchu pociągów Intercity dostępne są na stronie internetowej www.intercity.pl oraz pod numerem infolinii 19 757. 

 

Zgłoś uwagę