S8 Wrocław – Łódź: zamiast w 4 godziny pokonasz w dwie

Z Wrocławia do Łodzi dojedziemy w dwie godziny. W weekend otworzyli kolejny brakujący odcinek S8 w województwie łódzkim. Teraz większość z 217 kilometrów pokonamy drogą ekspresową.

  • mat.GDDKiA

    mat.GDDKiA

  • mat.GDDKiA

    mat.GDDKiA

  • mat.GDDKiA

    mat.GDDKiA


W sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła ostatni z budowanych odcinków S8 w województwie łódzkim. – Przekazany do ruchu fragment trasy jest najdłuższym ze wszystkich, jakie powstały na odcinku Walichnowy – Łódź i liczy 33,6 km. Podobnie jak pozostałe ma betonową nawierzchnię, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, o szerokości 3,5 metra każdy i pas awaryjny szeroki na 2,5 metra– informują pracownicy GDDKiA.

Co ciekawe trasa została tak, zaprojektowana, że bez problemu będzie możliwość dobudowania trzeciego pasa. Wszystkie obiekty inżynierskie zostały tak zaprojektowane, że podczas rozbudowy nie będzie potrzeby ingerencji w ich konstrukcje.

Jak zapewniają kierowcy teraz przejazd z Wrocławia do Łodzi zajmuje dwie godziny. Jeszcze 10 miesięcy wcześniej mógł on zajmować prawie dwukrotnie tyle. Dzięki nowej trasie znacznie skróci się przejazd również do Warszawy.

Nowy odcinek S8 wybudowało konsorcjum: Dragados – Pol Aqua, a jego koszt wyniósł blisko 1,4 mld zł.

Zgłoś uwagę