„Ryszard III” w Multikinie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 16.09 do godz.10


Mamy dla was 1 podwójne zaproszenie na „Ryszarda III” ważne w dniu 22.09 o godz.19 do Multikina Arkady Wrocławskie. 

Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki „Ryszard III” z Almeida Theatre Live. Spektakl w reżyserii Ruperta Goolda z Ralphem Fiennesem w roli tytułowej będzie można zobaczyć tylko 22 września 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

Prawdziwie wybuchowa adaptacja Ryszarda III, która stanowi jednocześnie debiut Almeida Theatre w transmisjach przedstawień na żywo. W tej wyreżyserowanej przez dyrektora artystycznego Almeida Ruperta Goolda, inscenizacji, Ralph Fiennes wciela się w rolę najsłynniejszego z szekspirowskich czarnych charakterów, natomiast Vanessa Redgrave gra Królową Małgorzatę. Rozdarta wojną Anglia chwieje się w posadach po latach zażartego konfliktu. Król Edward podupada na zdrowiu, niepokoje polityczne ponownie ogarniają kraj. Brat Edwarda, Ryszard bezwzględny na wojnie, znienawidzony w czasach pokoju pragnie to wykorzystać by przejąć koronę brata. Poprzez z złowrogiego Ryszarda, Szekspir przygląda się ze wszech miar ogarniającej żądzy władzy w społeczeństwie rozdartym konfliktem.  Nowa bezkompromisowa produkcja laureata nagrody Olivier, Ruperta Goolda (Makbet, Król Karol III), bierze pod mikroskop mitologię otaczającą monarchę, którego machinacje są nierozerwalnie wplecione w brytyjską historię. Inscenizacja została sfilmowana przy pomocy wielu kamer rozmieszczonych na scenie i widowni. Producentem jest John Wyver, który obecnie odpowiedzialny jest za produkcję transmisji międzynarodowych Royal Shakespeare Company Live z Stratford-Upon-Avon, a poprzednio pracował nad adaptacjami filmowymi dla BBC Hamleta z Davidem Tennantem i Makbeta z Patrickiem Stewartem, również reżyserowanego przez Ruperta Goolda.

Aby wygrać zaproszenia trzeba do piątku 16 września do godz.10 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Gdzie został pochowany Ryszard III?

Wygrywa piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę