Ryanair – dwie nowe trasy, centrum IT i baza techniczna

Prezes Ryanaair Michael O`Leary zapowiedział, że w lato 2017 polecimy z Wrocławia do Lizbony i na Majorkę. Otworzył też centrum IT Travel Labs, które mieści się przy św. Mikołaja. To jeszcze nie wszystko. Na wrocławskim lotnisku trwa budowa hangaru do obsługi technicznej samolotów przewoźnika, trwa również wyprzedaż biletów do i z Polski. 


To była ekspresowa wizyta i konferencja prasowa, do których energiczny prezes Ryanaiar Michael O`Leary zdążył nas już przyzwyczaić. Przekazał sporo dobrych informacji dla Wrocławia.

Nowe kierunki i otwarcie centrum IT

Przede wszystkim Ryanair zapowiedział uruchomienie dwóch nowych tras z Wrocławia. Od wejścia w życie rozkładu lotów lato 2017 polecimy do Lizbony i na Majorkę. Samoloty będą kursować tam 2 razy w tygodniu.  – Z przyjemnością ogłaszamy rozkład lotów z Wrocławia na lato 2017 wprowadzając 2 nowe trasy  – mówi Michael O`Leary.

Czytaj więcej: Ryanair we Wrocławiu

We wtorek oficjalnie zostało otwarte również wrocławskie laboratorium IT Ryanaira - Travel Labs Poland, które ma docelowo zatrudniać 150 osób (w tej chwili poszukiwanych jest jeszcze 50 pracowników).


– Zatrudniamy tutaj wysoko wykwalifikowanych specjalistów w branży IT i pasjonatów innowacji cyfrowych. Skład nie jest jeszcze pełny. Poszukujemy pracowników. Na 22 września planujemy dzień otwarty w Nicolas Business Centre, gdzie będzie można dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji. Zapraszamy też na naszą stronę rekrutacyjną – mówi prezes Ryanair.

Coraz mocniej z Wrocławiem

Największe tanie linie lotnicze w Europie są też strategicznym partnerem wrocławskiego lotniska. Obecnie z Airport Wrocław można korzystać z 25 połączeń Ryanaira. Przewoźnik rozwija u nas też swoje zaplecze techniczne. We Wrocławiu stacjonują już dwa samoloty irlandzkiej firmy, jesienią będą trzy. Do końca roku ma zostać otwarty także hangar ze stanowiskami do napraw i obsługi technicznej. - Rozwój bazy operacyjnej we Wrocławiu ma dla nas ogromne znaczenie. Każdy samolot stacjonujący na naszym lotnisku przekłada się na nowe połączenia - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Zobacz, jak wygląda baza w Londynie

W tej chwili baza techniczna jest budowana. Zmieszczą się tam naraz dwie maszyny przewoźnika. Ryanaira niedługo powinien uruchomić rekrutację dla pracowników. Najlepiej śledzić stronę Kariera w Ryanair.

Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów z Wrocławia Ryanair wprowadza do sprzedaży bilety w obniżonych cenach na loty do/z Polski. Bilety w promocyjnych cenach dostępne są na stronie Ryanair do 5 września do północy.

Zgłoś uwagę